Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vas tabletta szedes problema....

Vas tabletta szedes problema. Hogyan szedjem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vas tabletat kellene szednem de eddig probalt ninden vastablettatol hasmenesem volt. (Nem tul jo a belrendszerem)

Probaltam folyadekot inni de attol is hasmenesem volt.

Van vkinek vmi jo modszere erre, mivel egyutt szedjem? Esetleg kakaval vagy barmi. Lehet infuzioba adni tudom. De az a vegso.

Fontos h nekem mar 1 2 szemtol megy a hasam.



2019. nov. 9. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Ebben a cikkben írják:


"Előfordul, hogy a vastabletta hányingert, székrekedést, hasmenést vagy egyéb mellékhatást okoz. Ilyenkor előfordul, hogy más szert ír fel az orvos. Amennyiben semmilyen szájon át szedhető készítményt nem tud szedni a páciens, sürgős esetben vénás vaskészítménnyel próbálják rendezni a vérképet. Emellett érdemes odafigyelni a táplálkozásra is, a máj, a vörös húsok, a halak és a tojás is kiváló vasforrás, a növények közül pedig a paraj, a sóska, a lencse, a bab, a borsó, a vargánya gomba, a mák, a mogyoró és a kakaó tartalmaz sok vasat." Én még a céklát tenném hozzá.


[link]


Mert az is lényeges, hogy nálad mi okozza a vashiányt.

Plusz: az sem mindegy, mikor, mivel, és hogy veszed be.


Az egyikre pl. ezt írták:

"A ferrograd folic filmtablettákat legalább egy órával az alább felsorolt gyógyszerek ill. élelmiszerek előtt vagy legalább két órával utána szabad csak bevenni,egyébként a gyógyszer hatása változhat. Ilyenek:

antacidok (gyomorsavszint csökkentők),kalcium pótlók,oxalátok és foszfátok,tea,kávé,tojás,tej és más tejtermékek, teljes kiőrlésű kenyér és gabonafélék,diétás rostok."


Mindemellett lehet, hogy neked parenterálisan (injekció, infúzió) kell beadni, de van vas szirup. Az is ilyen tüneteket okoz?


Itt van egy ár-érték aránya is jó, és azt írja: nem okoz hányingert. (És van benne B6-ami hányingerre jó, valamint B12, ami épp a vérszegényeknek kell.)

Vitafer Liquid 120 ml - 1890-.,


[link]


Napi 5 ml étkezés közben, vagy után. Nincs fémes íze. És talán annyira nem macerás, mint lenne a tabletta.

2019. nov. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen probaltam a szirupot irtam is(az lenne a folyadek) az sem birtam . Koszi a tanacsokat. Megprobalom a termeszetes forrasokat.
2019. nov. 10. 03:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!