Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pajzsmirigy-alulműködés...

Pajzsmirigy-alulműködés esetén engedélyezettek a következő élémiszerek? (Lent! )

Figyelt kérdés

-padlizsán, articsóka, kápia paprika, tökfélék, keresztesvirágúak, petrezselyem, répák, spenót, paradicsom

-mustár



2019. nov. 9. 14:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:

[link]

"Hogyan táplálkozz pajzsmirigy betegség esetén?" fejezetben megtalálod az ajánlott és kerülendő ételeket.

Ez pedig angolul:

[link]

Annyit tennék hozzá, hogy a goitrogén zöldségfélékről azt olvastam, hogy alaposan megfőzve, nem túlzott mennyiségben fogyaszthatók. Én a felsoroltak majdnem mindegyikét eszem (főzve), mustárt csak ritkán és keveset, padlizsánt és spenótot nagyon ritkán (annyira nem szeretem), articsókát talán egyszer ettem életemben. Paradicsomot, paprikát, répát nyersen is eszem, de nem kilószámra, nekem nem okoznak problémát.

2019. nov. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!