Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan csillapítsam az éhségem...

Hogyan csillapítsam az éhségem lefekvés előtt? Nem szeretnék elhízni.

Figyelt kérdés

Viszonylag szerencsés a testalkatom, eddig barmekkora szendvicset vagy akár főételt megehettem lefekvés előtt, mivel heti 5x fociztam, semmi nem látszott.


Azonban, 24 éves koromra befejeztem az egyetemet, így max heti 2-3 foci, és bizony úgy érzem, hízni kezdtem 😄


Sajnos 9-től 5-ig dolgozom, ez idő alatt nincs rendes ebédszünet, csak egy szendvicset tudok bekapni 1 körül. Egy óra kb. az út amíg hazaérek, 6 körül általában meg is vacsorázok, de ekkorra gyakorlatilag megbolondulok már az éhségtől. 7 után mindig van valami programom, vagy foci, vagy baràtok, általában 11-re érek újra haza, ekkor megcsinálom amit otthon megkell, vagy holnapra elő kell készíteni, kb éjfélkor pedig készülnék lefeküdni, de olyan szintű éhség tör rám ilyenkorra, hogy vagy néhány szendvicset, vagy valami húsos ételt megeszem, hogy aztán elaludjak kenyelmesen (mashogy nem tudok egyszeruen elaludni).


Na ezt eddig buntetlenul lehetett csinalni (nem minden nap, de 2-3-4 alkalommal hetente siman), mostantol viszont valamit ki kell talalnom, mielott elkezdenek hizni.


Mit szabad enni ilyenkor, hogy ne hizzak? Vagy mit csinaljak helyette, hogy el tudjak aludni?


Koszi elore is!



2019. nov. 12. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Igyál sok folyadékot, vizet, néha becsap az agyunk és azt hisszük éhesek, közben meg csak szomjasak vagyunk.

Vagy egyél uborkát, répát,

2019. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a "néhány szendvics" helyett egyél pl. 1-2 főtt tojást paprikával vagy igyál kefírt. Ha este focizol, persze hogy éhes vagy utána. Én éhesen nem mennék aludni, de nagyon nem is enném tele magam ennyire későn.

Az ebédre vitt szendvicsedbe tegyél egy szelet húst és zöldségeket, így talán nem leszel annyira éhes, mire hazaérsz. Munka közben (4-5 óra körül) nem tudsz enni pár falat valamit?

2019. nov. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


2.: Megprobalok enni valamit 4-5 korul, azzal kibirom a fociig, de akkor pedig foci utan leszek meg ehesebb, 10 ora korulre :D

2019. nov. 13. 08:19
 4/6 anonim ***** válasza:
A 4-5 körüli evést úgy gondoltam, hogy csak valami könnyű legyen, ami után tudsz 6-kor rendesen vacsorázni. Pl. gyümölcs, joghurt, ilyesmik. Vacsorára egyél valamilyen laktató főtt ételt.
2019. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kezdj el reggelizni, azért esznek az emberek sokat merr kimarad a reggeli. Erőltetni kell aztán megszokja a test. Először kevesebbet majd többer. Én is ezt csináltam mint te, meg is híztam. Pl 1-2 szelet teljes kiőrlésű kenyér lekvárral másik felvágott, sajt, zöldségekkel, 1 lágy vagy főtt tojással. Tej (aki bírja). Tízóraira meg valami gyümőlcs pl banán. Mindjárt nem leszel olyan éhes. Ha nem vagy vega akkor húst is egyél mert a fehérje eltöm.
2019. nov. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazad lehet, nem szoktam reggelizni...

Akkor probalkozom ezzel, raszoktatom magam.

2019. nov. 15. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!