Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kazein lefekvés előtt? Milyen...

Kazein lefekvés előtt? Milyen forrásból?

Figyelt kérdés
Kazein lefekvés előtt milyen forrásból a legjobb bevinni? Megéri megvenni 8000Ft-ért biotech usa-s kazein zero-t? 30gramm egy adag, szóval 30 napig kitart a 900 grammos kiszerelése. 5 gramm bcaa/adag. Vagy, esetleg más alternatíva? Jobb ár-érték arányban? Pl. zsírszegény túró? Ez esetleg? [link] - Egyébként, az nem megterhelő a szervezetnek, ha kb non stop van valami a gyomorban, amit emészt? Elvileg a kazeines dolgok(túró, ezek a tápkiegek) 8 órát is elvannak a gyomorban. Más ételek pedig 2-4-6 órát is. Így jobb híján lehet hogy 24-ből 24 órán át lenne valami a gyomromban. Ez nem okozna gondot? Természetesen egészséges ételekre gondolok(tojás, csirkemell, fehér rizs, sovány túró, esetleg kevés földimogyoró, zöldség, víz, zöld tea). De a főkérdésem, az a kezeinhez kapcsolódna. A válaszotokat előre is köszönöm szépen!:)

2019. márc. 9. 22:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Kazein egyaltalan ne, nagyon rákkeltő.
2019. márc. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Rákkeltő? Mégis mi? A kazein fehérje, vagy a kazein tartalmú élelmiszerek, mint pl. a tej, túró?
2019. márc. 10. 11:57
 3/17 anonim ***** válasza:

Minden, ami kazein tartalmaz.


[link]

[link]

2019. márc. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%
Nem értem, mi értelme lenne kazeint enni lefekvés előtt. Azért van ilyen sokáig a gyomorban, mert nehezen emészthető (akárcsak a földimogyoró). Ha alvás előtt nem sokkal nehezen emészthető ételt eszel, az ronthatja az alvás minőségét. Akkor már inkább a tejsavófehérje, vagy szimplán ihatnál egy kis kefírt, az még jót is tesz az emésztésednek.
2019. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szóval akkor hagyjam a fenébe a kazeint? Valóban sok cikk van, ami a tej, tejtermékek káros hatásairól számol be. Sajnos manapság még rosszabb lehet a helyzet, ugyanis ha nem háztáji tejet veszünk, akkor megszívtuk. Tele nyomkodják szegény állatokat mindenféle vegyszerrel, anyagokkal, az ételüket is, szabadban életükben nem voltak még... Mi számít egészséges ételnek, hol lehet beszerezni? Mert én csirkemellet, fehér rizst, burgonyát eszek, tojást, zöldséget(fagyasztottat). Sajnos a csirkemell tescos, ami szintén nem háztáji, ami gondolom szintén nem egészséges... :D Hentesnél háztáji termékeket árulnak? Ha igen, ott mennyibe kerülhet? És a piacon? Miket érdemes enni, hogyha szálkásabb, egészségesebb, fittebb szeretnék lenni? Tojás, csirkemell + zöldségek+gyümölcsök piacról? Vagy ők is csak beszerezik valahonnan mint a tesco és társai?:( Segítsetek :( 163cm 64kg vagyok fiú, 58kg lenne a cél, heti 0,5kg szeretnék fogyni! Köszönöm szépen előre is ha valaki tud!
2019. márc. 10. 16:38
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

Az számít egészségesnek, amit be tudsz szerezni bió minőségben, lehetőleg feldolgozatlanul.


Semmilyen csomagolt/feldolgozott élelmiszer nem számít egészségesnek, mert sosem tudhatod milyen körülmények között termett, mennyi kemikália, tartósító, ízfokozó, egyéb ipari szemét; állati termékeknél hormon, antibiotikum, stb. van benne.


Arra kell törekedni, hogy minél több helyi, feldolgozatlan élelmiszert egyél; a zöldségek, gyümölcsök, gabonák, hüvelyesek, olajos magvak mind beszerezhetőek így. Ha fogyasztasz húst kerüld a bolti és feldolgozott húsokat, vörös húsokat ( az utóbbi két kategória a WHO szerint a cigarettával egyenlően rákkeltő). Feldolgozott húsnak számít a szalonna, felvágott, egyebek pl, és minden csomagolt hús. A tejtermékek fogyasztását mindenképpen érdemes csökkenteni, egyrészt mert rengeteg bennük a koleszterin, telített zsír és a már említett, erősen rákkeltő kazein.


A tejtermékek elsősorban azért rákkeltőek (ahogy a húsok is), mert tele vannak növekedési hormonnal, amire az emberi testnek nincs szüksége. A rák, mint tudjuk nem más mint kontrollálatlan sejtszaporulat - ezt pedig a legjobban növekedési hormonokkal lehet serkenteni, gerjeszteni. Tehát a tejtermékek nem mások ilyen szempontból, mint puszta "élelem" a rákos sejteknek, amitől nőhetnek.


Én a fehérjeporok szedését nem ajánlom, mert természetellenes a fehérjék minden egyéb tápanyag (vitamin, ásványi anyag, rost, antioxidáns, zsír, szénhidrát) nélküli bevitele a test számára és nagyon megterheli a májat és a vesét.


Sokkal jobb a test számára, ha természetes forrásokból viszel be elegendő fehérjét - ami amúgy nem sok; kevés aktivitás esetén 0,8g / testtömegkg szükséges (pl. egy 60 kilós egyénnél 48g - ennyit napi 3 étkezésből bárki röhögve bevisz), normál aktivitás (heti 2-3xsport vagy fizikai munka) esetén 0,9-1g=ttkg, efölé pedig csak akkor szabad menni ha minden nap edzel vagy testépítő vagy.


Fontos tudni, hogy a többletfehérje súlyosan károsíthatja a vesét, mert elsősorban azt dolgoztatja meg; illetve növeli a rák esélyét (a sejtek "élelme" a fehérje, így ha sok fehérjét viszel be van min elburjánzaniuk), kálciumhiányhoz, székrekedéshez, köszvényhez, szív-és érrendszeri gondokhoz vezet.


A modern világban az emberek nagyrésze naponta túllépi a fehérjeigényét, ez meg is látszik sajnos az egészségükön.


Egyik makróból sem szabad túl sokat bevinni, meg kell tartani a megfelelő szénhidrát, zsír, fehérje arányt, ami ideális az emberi testnek (60-70% + 20-20/15-15%).


Fontos, hogy változatosan étkezz, ne minden nap ugyanazt egyed, egy ételcsoporton belül sem.


Megjegyzés: említetted a fehér rizst: a lehető legegészségtelenebb gabonaféle, hiszen finomított. Helyette vadrizs, barna rizs, vörös rizs, árpa, rozs, zab, köles, quinoa, hajdina, amaránt (disznóparéj), tönköly, bulgur beépítése az étrendbe változatosan, mindig mást fogyasztva jó alternatíva lenne.


Szintén pl. csak földimogyoró helyett fogyassz nyugodtan tökmagot, mandulát, szezámmagot, napraforgómagot, pisztáciát, diót is. Nem kell vele spórolni, nagyon egészségesek az olajos magvak; 20-25g fehérjét is tartalmaznak, rengeteg telítetlen zsírt és omega zsírsavat, valamint ásványi anyagokban is gazdagok.


Ami hiányzik az étrendedből azok a hüvelyesek (lencse, borsó, bab, csicseriborsó, sárgaborsó, fehérbab, stb.?), valamint a gyümölcsöket sem írtad.

2019. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott kérem indokolja meg miért.
2019. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! :) Háztáji gazdaságból, ahol szabadban tartott húsokról van szó, mennyi lehet az áruk a boltihoz képest? Egyébként gyümölcsök közül banánt, kiwit szoktam leginkább, vagy mandarint narancsot még! Illetve zöldségek közül a fagyasztott...bár gondolom jobb lenne piacról venni biot? Az sokkal többe kerülhet? Bár annyilva jobb is lehet. Piacon lehet venni szerinted bio húst, meg zöldséget, gyümölcsöt, tavasszal? Igazad van egyébként, 1,5gramm akkor kellene fehérjéből ha heti 5x is edzenék, de így heti 3x-hoz elég akkor alatta is! Akkor a tápkiegeket mellőzöm 100%-ban. Helyette megemelem a rost bevitelemet, az ásványianyag bevitelemet, vitamin bevitelemet, természetes forrásokból. A fehérje viszont röhögve meglesz valóban, 64kg vagyok, tehát 1,5gramm sem kell, úgyhogy ha 64-90gramm fehérjét beviszek bőven elég. :D Még egy endomorfnak is(alacsonyabb, vaskosabb) is ajánlott a 70% szénhidrát, 15% zsír 15% fehérje bevitel? Mert szerintem sok lenne 200 gramm szénhidrát, 50 gramm fehérje, meg 25 gramm zsír együtt, egy 1200 kalóriás bevitelnél számolva... :D Még ha jó minőségű is a szénhidrát, azaz főképp rost, meg összetett szénhidrát. 175 gramm szénhidrát(jó minőségű), 75 gramm fehérje, és 25 gramm zsír(jó minőségű) megtenné? Zsír: telítetlen zsírsavakat tartalmazó vaj(abban csinálnám a tojást 2db-t). Meg a húst is, meg a zöldséget. Vagy azokat vízben. Illetve a szénhidrátomat ha teljes kiörlésű magas rosttartalmú+sok magvas kenyérből/zsömléből + hüvelyesekből(lencséből pl. de nem épp a kedvencem, kiszeretnék próbálni mást is, ami szintén magas fehérje, szénhidrát, és rost tartalma van!! esetleg ásványianyagok.. ja és persze finom is!:D). Gyümölcsök közül pedig maradnék a napi 1 banán 1 kiwinél maximum :) meg 1 narancsnál/mandarinnál. :D Bár vigyázni kell, mert a banánban túl sok a cukor, elég lenne az 1 kiwi is... :D És igen, fő a változatosság :) Persze amiket leírtál, azok nem hiszem hogy kihozhatóak az alábbi makrókkal napi 1000ft alatt :D Vagy de? 175gramm szénhidrát, 75 gramm fehérje, 25 gramm zsír.
2019. márc. 10. 21:05
 9/17 anonim ***** válasza:

Én a hús nem tudom mennyi de én 2 főre 50.000et költők teljes értékű növényi étrendre mindenfele kiegészítő, készétel stb. nélkül, az 25000/fő. A piacon vásárolok nagy mennyiségben és SZEZONÁLIS dolgokat szóval nem kiwi banán hanem alma-körte télen.

Hüvelyeseket gabonákat és magvakat a piacon kimérve kilóra olcsóbban kapsz mint a boltokban.

Zöldségekből szinten szezon szerint pl télen sok káposztaféle (kel, lila, normál, fodros kel stb), gyökérzöldségek (répa, burgonya, cékla, retek, édesburgonya, karalábé, stb) és nem cukkini-padlizsán. Na meg pl gombák, stb.

Ha emellé húst is veszel marad rá kb 5000 havonta, ha napi 1000ft a keret. Abból tuti h kijön pár kiló ha beosztod, na meg neked akkor kevesebb zöldség is kell ha mást is eszel, szóval máshogy oszlik fel a pénz.

2019. márc. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%

#7: én ezekkel a kijelentéseiddel nem értettem egyet:

"Fontos tudni, hogy a többletfehérje súlyosan károsíthatja a vesét, mert elsősorban azt dolgoztatja meg; illetve növeli a rák esélyét (a sejtek "élelme" a fehérje, így ha sok fehérjét viszel be van min elburjánzaniuk), kálciumhiányhoz, székrekedéshez, köszvényhez, szív-és érrendszeri gondokhoz vezet."

A túlzott fehérjebevitel valahol 2g/testtömeg kg felett kezdődik. Ha az általad javasolt kb. 45-60g fehérjénél kicsivel többet (mondjuk 80-100 g) visz be a kérdező, egészséges vesével semmi baja sem lesz tőle. Ha vesebeteg, az más kérdés.

A sejteknek nem a fehérje az élelme, a rákos sejteké pedig végképp nem. A sejtek szénhidrátból és zsírból nyernek energiát, a fehérje az új sejtek építéséhez (és a régiek pótlásához) szükséges, fejlődésben lévő szervezetnek (fiúknak kb. 18-20 éves korig) több fehérjére van szüksége, ha izmot is szeretne építeni, akkor még inkább.

A rákos sejtek kizárólag cukorból nyerik az energiát. Az, hogy a kazein (és a vörös hús) erősen rákkeltő, erős túlzás. Kísérletekben lehet, hogy így van, viszont a tejsavófehérjéről éppen azt hozták ki, hogy véd a rák ellen, tehát ha valaki mindkettőt együtt, mértékkel fogyasztja (nem fehérjepor, hanem tejtermékek formájában), annyira nem kell aggódnia. A tejet én sem tartom jónak, gyulladáskeltő tulajdonsága miatt, de a savanyított tejtermékek (főleg, ha bio és/vagy házi tejből készültek, és nincsenek telepakolva adalékanyagokkal, cukorral) nem egészségtelenek, még akkor sem, ha van bennük pár gramm telített zsír és némi koleszterin.

A köszvény kialakulásának inkább a finomított szénhidrátok fogyasztásához van köze. A túlzott keményítőfogyasztás is okozhat székrekedést.

"A modern világban az emberek nagyrésze naponta túllépi a fehérjeigényét, ez meg is látszik sajnos az egészségükön." Inkább a kalória- és szénhidrátigényüket szokták jócskán túllépni, plusz rengeteg cukrot és feldolgozott vackot esznek, és kevés zöldséget. Ez már éppen elég ahhoz, hogy terjedjenek a civilizációs nyavalyák.

"Egyik makróból sem szabad túl sokat bevinni, meg kell tartani a megfelelő szénhidrát, zsír, fehérje arányt, ami ideális az emberi testnek (60-70% + 20-20/15-15%)."

Az, hogy kinek mik az ideális makrók, egyéni. Én nem szeretem ezt a %-os felosztást, beszéljünk inkább grammokról. A fehérjét már megvitattuk. A szénhidrátot és a zsírt a szervezet energiaként hasznosítja és a felesleget elraktározza, ezek arányában van némi mozgástér. Ha valaki hízékony vagy elhízott, a szénhidrátra kell odafigyelnie, mivel ennek van inzulinválasza, az inzulin pedig a raktározást segíti, a zsírraktárak felhasználását viszont akadályozza. Kevesebb szénhidrát mellett viszont valamivel több zsír kell, ha nem akar valaki éhezni.

A túlzottan zsírszegény étrendnek is lehetnek káros hatásai, mivel zsírra a zsírban oldódó vitaminok beviteléhez/hasznosulásához, hormonok szintéziséhez és az agy/idegrendszer megfelelő működéséhez is szükség van.

A többi kijelentéseddel egyetértek.

Kérdezőnek: vegyél ismerőstől vagy a piacon házi tojást. A nagyobb bevásárlóközpontokban talán már lehet találni 0 vagy 1 jelölésű tojásokat. Húsokból is próbálj jobb minőségűt venni, még ha kevesebbre is futja így, keress egy jó hentest vagy piaci árust, vagy kérdezz meg ismerősöket, hol érdemes vásárolni.

A súlyod normálisnak tűnik, szerintem nem kellene fogyóznod, inkább változatosabban táplálkozni (lehet enni többféle húst, néha vöröset is, több zöldséget), és kezdj el mozogni, súlyzós edzést nagyon ajánlom, ha nem vagy megelégedve a kinézeteddel. Egyébként hány éves vagy?

2019. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!