Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Energiaital tényleg ennyire...

Energiaital tényleg ennyire káros?

Figyelt kérdés

Tényleg annyira mint amennyire mondják?

Mekkora adag ami meg belefér mekkora ami már nem?heti 1 liter soknak számít?



2019. nov. 12. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:

heti 1 liter nagyon sok.


inkább egyél koffein tabletátt dm--ben 900 forint 60 darab.


sokkal kevésbé káros és hosszútávon olcsóbb is, én napi 8at szedek, de semmibajon, sőt jobban érzem magam, mióta nem iszok energiaitalt.

2019. nov. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem nincs szükségem koffeinre nem azert iszok.Üdítőnek fogom fel és az íze miatt iszom.Nem gondoltam hogy heti 1 l sok pl. osztálytásam napi háromnegyed litert megiszik egy nap.Ahhoz képest én két naponta negyed litert.Nyilván viszonyítás kérdése csak az érdekelne hogy mi alapján sok a heti 1 l
2019. nov. 12. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Nem káros, csak amennyire egy kóla vagy egy fanta. Minimalis (32mg/100ml) koffein van benne
2019. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Hiába iszod csak üdítőnek, az "üdítő" érzéssel együtt megiszod a koffeint is, meg a mesterséges édesítőszert és mindent, ami benne van. Függőség mindennel kapcsolatban kialakulhat és a gyártók ezt jól tudják.
2019. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

A koffeinnel nincsen baj ilyen kis mennyiségben. A gond ott kezdődik ha valaki mondjuk minden nap iszik, mert akkor rászokik a szervezete, és egy idő után már nem tud meglenni a koffein nélkül. Vagy éppen elkezd napi több dobozzal is fogyasztani. És ez azért már bőven káros a cukor/édesítőszer tartalom miatt.



A cukor/édesítőszer az amivel valójában a legnagyobb baj van. De itt is igaz ami minden "egészségtelen" ételre, italra, hogy a mérték a fontos. Heti 1 doboz energiaitaltól senkinek nem lesz hosszú távon problémája. Ha ennél jelentősen nagyobb a mennyiség amit fogyaszt valaki, abból viszont igencsak lehetnek gondok.


Szerintem a heti 4 doboz az már túl sok. Heti 1-2 doboz ami szerintem elfogadható, ennél többet semmiképp nem javasolnék.

2019. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bírom, mikor a h.lyék összegyűlnek itt és közösen elkezdik az energiaitalokat és az üdítőket fikázni, aztán konkrét párhuzamot kezdenek el vonni az autizmus, leukémia, rák és az energiaitalok között. Szánalom. Köteleznék mindenkit egyetemi tanulmányok elvégzésre, talán kevesebb h.lye lenne
2019. nov. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!