Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudtok olyan snacket, ételt...

Tudtok olyan snacket, ételt mondani ami jó vashiányosságra? Vagy bármi egészséges kisebb ételt? Amiben nincs liszt

Figyelt kérdés
Vashiányosságom van és nagyon idegesít, hogy mikor hazaérek iskolából meditálok és focizok, utána meg nagyon fáradt vagyok (előtte is fáradt vagyok) és nem tudok koncentrálni, tanulni és beszeretném gyorsan pótolni a hiányosságom.

2019. nov. 14. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vas hiányra az orvos által előírt vaspótlást szedd. Ettől függetlenül a csoki, szőlőcukor adhat energiát.
2019. nov. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Igyal bio ceklalevet
2019. nov. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Magas vastartalmu elelmiszerek: máj, tokmag, huvelyesek (bab stb.), pisztacia, tojassarga.
2019. nov. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Egy mokkáskanálnyi őrőlt köményt rágjál szét ez pótólja a vashiányt. Akár naponta is megteheted.
2019. nov. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kovászolt cékla az első helyen:

[link]

2019. nov. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha vashiányos vagy az orvosnak kell felírnia gyógyszert.


Ha ezt nem akarod szedni (mert én is jártam így akkora kapszulát írt fel, hogy lenyelni nem tudtam) akkor itt egy vénynélküli finom megoldás:

[link]


Rágótabletta napi 2 kell elmajszolni és igazából olyan mintha cukorkát ennél ezt garantáltan nem fogod elfelejteni minden nap bevinni.

Lehet kapni ilyet drogériában sőt spár és lidliben is.


Bár nem tudom mennyire van vashiányod de mire normalizálódik a vasszinted az idő hónapok kérdése. Én már egy éve szedem folyamatosan és még mindig nincs a vérképem szerint a minimális vasmennyiség sem meg de már sokkal feljebb van a vasszintem mint 1 évvel ezelőtt.


Azért ugye amit az orvos ír fel abba jóval több a vas míg nekem a vashiányomra 3x100mg-os gyógyszert kellett volna szednem ebbe amit linkeltem a napi adagba csak 14mg van (ez egy napi adag amit minden nap be kell vinned tehát emelé nyugodtan egyél vasban gazdag ételeket is)

2019. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mindennap eszek 1x0,35mg-eset. Vérképem már tökéletes
2019. nov. 14. 18:49
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Orvos mondta, hogy vashiányod van?

A fentebb javasolt ételek közül a céklában és a tojásban elég kevés vas van (0,8 g illetve 1,2 g/100 g), a köménymagból kb. 10 teáskanálnyi kellene a napi vasszükséglet beviteléhez. A hüvelyesekben 2-3 g/100 g. Ezeknél jobb a pisztácia (4 g), még jobb a tökmag (8 g). Növényi forrásoknál számításba kell venni azt is, hogy a bennük lévő vas kisebb arányban hasznosul, mint az állati eredetűeknél. Az abszolút nyertes a máj, a csirkemáj 100 grammjában 11,6 g vas található, mellette B12 vitamin és folsav is. Szóval ha nem tablettákból, hanem ételekből szeretnél vashoz jutni, egyél hetente 1x májat (a sok A-vitamin miatt ne vidd túlzásba), a többi napon pedig húst és a többi ételt (a köménymagot csak fűszerként az ételekben), a kesudió is jó. A C-vitamin (citrusfélék, paprika) segíti a vas felszívódását.

Ha fiú/férfi vagy, napi 8 g vas a napi ajánlott bevitel. A vashiány nem fog máról holnapra megszűnni, több hét, hónap is kellhet a vasraktáraid feltöltéséhez.

2019. nov. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vèrkèped tökèletes akkor nincsen vashiányod! Most akkor mi a kèrdès?
2019. nov. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, elírtam, a vasnál nem gramm, hanem milligramm :)
2019. nov. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!