Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miből merítsek erőt?

Miből merítsek erőt?

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok, aki eléggé túlsúlyos. 173 centi és 140 kiló. Egész életemben kövér voltam, így sosem volt barátnőm. Kimaradt a fiatalkori szerelem, és a huszonéves csajozós időszak. Nekem ilyenek nem voltak ami a mai napig bánt. Tulajdonképpen az egész életem elvette az hogy csak hízlaltam magam. Mindentől megfosztottam magam. Így ott tartok hogy emiatt gyűlölöm magam amiért egy tányér kajáért odaadtam az életem eddig...

Változtatni kezdtem. Fogyókúrázom. Az öngyűlölet és az elpazarolt éveim miatt olyan szintű depresszió alakult ki nálam ami miatt teljesen kilátástalan az életem. Sokszor legszívesebben eldobnám....

Nem tudom hogy miből merítsek erőt...

Sajnos az sem okoz örömet hogy mostmár teszek a súlyvesztés érdekében. Nem tudom hogy merre tovább...

Az is közre játszik hogy valakibe reménytelenül szerelmes vagyok, de ő nem akar engem, csak játszik...

Mivel tudnám átvészelni azt a hosszú időt amíg kialakul egy normális testalkatom amivel szerethetem önmagam?


2019. dec. 3. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Szeresd önmagad 140kg-osan is!!! Lehet, hogy ebben pszichológus segítsége kell. Ez te vagy, és te leszel akkor is, ha kevesebb kg leszel. A testedhez való hozzáállás fog a legkésőbb változni, hiába tudod, nem látod majd vékonynak magad.
2019. dec. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Képtelen vagyok szeretni magam. Nem tudom elfogadni magam. Fizikai képtelenség... Annyit szenvedek emiatt hogy nagyon sokat gondolok tényleg a halálra... Pokol az életem
2019. dec. 3. 18:06
 3/6 anonim ***** válasza:
A depresszió a nem megfelelő táplálkozás, vitaminhiány miatt is kialakulhat illetve súlyosbodhat. Fogyókúránál figyelj arra, hogy egészségesen, vitamindúsan táplálkozz, és ne koplalj, add meg a testednek, amire szüksége van. El fog tartani egy ideig, mire le tudsz fogyni, addig koncentrálj a munkádra, foglald le magad hasznos tevékenységekkel, sporttal (kíméld az izületeidet!), tanulással, szórakozásra is szánj időt (de ne igyál alkoholt). Ha vannak barátaid, családtagjaid, akiket szeretsz, beszélgess velük sokat. És ne szaladj olyan szekér után, ami nem vesz fel. Majd lesz másik, de igazából akkor lesz esélyed normális párkapcsolatra, ha megtanulod értékelni a jó tulajdonságaidat, és szerzel egy kis önbizalmat.
2019. dec. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gordonb válasza:

Hello!


Tudom bármit is írhatok, mert azt hiszem tudom miről beszélsz. Én sem vagyok azaz voltam kisebb mint TE. Ha azt helyre vágod magadban, hogy nem minden a külső akkor már jó úton vagy. Persze most ezért én is kapom majd a savat, de ugye kit érdekel..

Összességében 18éves korom óta pár év kihagyás volt a csajnélküli életemben. S mint írtam mint te olyan vagyok, bár pár cm magasabb. Sokszor el voltam én is keseredve, de pont ez az amit megéreznek a nők. Ha nem érzik, hogy sugárzol sajna tényleg le fognak szarni.

Amúgy egyszerű lesz a képlet. Pontosan egyél egy szelet kenyérrel kevesebbet mindennap mint amennyit eddig ettél és menj el sétálni. Jópár hét és megfogod látni, hogy leugrik pár kg. ÉS amint lemegy jbb lesz a kedved. Jobb kedvvel kevésbé fogod utálni magad. Sétába olykor kocogj bele. Pár percek csak. Hidd el (saját tapasztalat) a pár percből egyre több lesz ami egyre jobb kalóriát fog elégetni ami egyre jobb kedvre fog deríteni. Veheted majd a kisebb nadrágot pólót.. ami ismét csak a kedved fokozza és ezt majd látják érzik a nők is.Addig is szánj magad örömére 20e ft-ot és örömködj egy "olyan nénivel"

Amire készülnöd kell, hogy ez nem kis idő lesz. Akár 2év is, de megfogja hálálni, menet közben pedig életmódváltoztatáson legyél s ne a diétán. Ha van "fölös" zsetonod akkor pedig akár fogadj fel egy erre hivatott embert aki segít neked a táplálkozásban, mozgásban.

Nem fogok hazudni, de ez kemény két éved lesz. Sok lemondás, izzadás, nem akarás. Nem lesz más módja sajnos.

Ja igen és egy dolog: azon már miért agyalsz, hogy mit basztál el? Visszatudod csinálni? Nem. Mikor tudsz azért tenni, hogy fajább legyen a jövőd? MOST


Utolsó kérdésedre a választ neked kell megtalálnod. Én pl anno beleszerettem a futásba, úgy hogy közel 160kilósan 50-100m-t tudtam kocogni. Ebből heti 15-25km lett

HAJRÁ!

2020. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó. Annyira szégyellem a külsőm hogy még fizetőshöz sem merek elmenni pedig elmondhatatlanul hiányzik a szex. A húszas éveim 99%-a enélkül telt
2020. jan. 2. 19:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem akarom, hogy megjobban depis legyel, azert irom le az en helyzetemet. Hogy lasd, hogy mas is van ilyen helyzetben. En, lanykent, 150cm vagyok es 95kg.Nagyon durva!!! Nem erzem magam annyinak, de ez az igazsag. Volt egy parom 7 evig. A fiatal korom elment ra. Aztan itt hagyott. Lassan 3 eve. Azota senkim sincs, meg alkalmam se volt ismerkedni. Szenvedek en is rendesen, mert ugy erzem, hogy az eletem elmegy ugy, hogy munka meg haza masnap ugyan ez. Semmi szin nincs az eletemben. Mindenki azt mondja, hogy foggyal le, aztan majd kellesz vkinek. Ami nagyon nehez, foleg annak aki genetikailag ezt orokolte. Probaltam mar mindent, gyogyszert, teat, koplalast, egyszeruen semmi valtozas. Edzoterembe neha lejutok, de alapbol faj a hatam, a torna meg egy lapattal meg ratesz.

Szerintem amugy a fiuknak konnyebb. Mert kezdemenyezhetsz barhol, barmikor. Tulsulyosan is lehet az ember apolt,az sokat szamit. Es szerintem konnyebb talalni egy duci fiunak baratnot, mint egy duci lanynak baratot. Nekem ez a tapasztalatom.

Kivanok neked kitartast, es hidd el masok is vannak ugyan ezzel a problemaval. De nem adhatjuk fel!

2020. jan. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!