Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen lehet a megfelelő...

Milyen lehet a megfelelő étkezés számomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan emberek véleményére/tapasztalatára lennék kíváncsi, aki hasonló cipőben jár. A problémám az, hogy bizonyos ételek fogyasztása után (gyorsan felszívódó szénhidrátok, gyümölcsök, édességek) rosszul leszek, ájulás érzés kerülget, remegek. Ezt úgy tudom orvosolni, ha több sós szénhidrátot eszek. Ha elindulunk valahova, mindig kell nálam lennie valami kis kifli csücsöknek vész esetére, mert egyszer csak rámtör ez a rosszullét. Ez elég régóta fent áll, de évről évre rosszabbodik. Voltam már ezzel orvosnál, elküldött egy terheléses inzulin vizsgálatra, annak az eredményei jók lettek, a terhességem során sem mutatott rossz értéket ez a fajta vizsgálat. Szeretnék életmódot váltani,egészségesebben étkezni, de minden próbálkozásom kudarcba fullad emiatt. A neten próbáltam már tájékozódni, hogy hogy lehetne ezt megoldani, de eddig nem találtam olyan "diagnózist", ahova beillenének a panaszaim. Mit javasoltok, milyen szakembert kereshetnék fel ez ügyben (a háziorvos/belgyógyász a vérvétellel lezártnak tekintették a problémát, nem küldtek tovább, kérdésre sem ajánlottak további lehetőségeket)?

A lenéző okoskodók kérem kíméljenek.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2019. dec. 30. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Dietetikus
2019. dec. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inzulinrezisztencia?
2019. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek tipikus inzulinrezisztencia tünetek. Nálam ezek a tünetek már fiatal korom óta fennálltak, én is azzal oldottam meg éveken keresztül, hogy mindig volt nálam valami gyors nasi, és kb. 2 óránként ennem kellett, máskülönben leesett a vércukrom és rosszul lettem, volt, hogy el is ájultam (még iskolás koromban).

Pár évvel ezelőtt voltam IR gyanúja miatt vizsgálaton, az orvos szerint negatív lett az eredmény. Viszont az kiderült, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, ami gyakran együtt jár az IR-rel.

Nekem az lett a megoldás, hogy kiiktattam a gyorsan felszívódó szénhidrátokat és low carb étrendre álltam át (max. 100 g ch). Azóta megszűntek a tüneteim. Nincs hivatalos diagnózisom azóta sem, de nem is érdekel.

Ezek közül a tünetek közül a legtöbb igaz volt rám:

[link]

2019. dec. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. dec. 31. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!