Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A hashajto fuggoseget, hogyan...

A hashajto fuggoseget, hogyan lehet lekuzdeni? Aszaltszilvalével probalkozom a hashajto helyett most, az kevesbe karos? Bovebben lenn!

Figyelt kérdés
Egy ideje (par honapja) el kezdtem inni ezeket a keserusos, ill glaubersos vizeket, mert sajnoa rendszeresen kuzdottem szekrekedessel. Rendesen etkezem es sportolok rendszeresen, ennek ellenere sajnos hajlamos vagyok ra. Nem arrol van szo, h hetekg nem tudtam/tudok menni, hanem sokszor ha az “elso adag” megvolt reggel utana meg erzem, h mennem kene de mar csak rettenetes erolkodesek aran jon valami... termeszetesen ettol aranyerem is lett. Emiatt kezdtem el a vizeket hasznalni. De tudtommal ezeket nemigen szabadna hosszutavon, mert csak hozzaszokast okoznak es utana meg rosszabb lesz. Emiatt egy kortyot sem iszom mar par napja, viszont valamire sajnos mindenkepp szuksegem van, kulonben elegge fajdalmas a szekeles. Kiprobaltam most az aszaltszilvalevet ehgyomorra es egy pohar is megteszi a kivant hatast... de gondolom ezt sem feltetlen jo hosszutavon alkalmazni. Vagy a szilvale kevesbe karos mint a szulfatos vizek?? A valaszotok elore is koszonom! Illetve azok tapasztalatait is varom, akik esetlef kuzdottek mar hasonlo problemaval.

2019. dec. 31. 15:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Milyenek az ivási szokásaid? Elég rostdúsan étkezel?
2019. dec. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Búzakorpát is keverhetsz pl yoghurtba/kefírbe. Az is segíti a bélmozgást.
2019. dec. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Bármit szedsz, rászokik a szervezet és pont az ellenkező hatást váltja ki.
2019. dec. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Leginkabb mentes asvanyvizet iszom es ures gyumolcsteat (filtereset, pl milfors v teekanne). Igen, a buzakorparol mar en is hallottam. Amugy glukomannan tartalmu eteleket is eszem (persze figyelek h igyak is ra), elvileg az a legjobb novenyi rost. De a buzakorpat is kiprobalom. Hatha.... :( de a szilvarol mit gondolsz/tok? Annak lehet barmi rossz hatasa? Mert egyelore az ugy tunik h segit.. de nem tudom h nem karos-e ha minden reggelem egy pohar szilvalével kell kezdenem, kulonben bennmarad, aminek nem kene.... :( meg az az igazsag, h ugy erzem, h ezekkel a vizekkel en idiota csak rontottam a helyzeten tehat valahogy vissza kellene billentenem a dolgokat. Azelott csak neha-neha fordult elo de most rosszabbnak erzem.... gondolom a hozzaszokas miatt.
2019. dec. 31. 15:50
 5/17 A kérdező kommentje:
Harmadik: de ugy tudom, h pl termeszetes rostkiegeszitokhoz nem lehet hozzaszokni... :/ illetve annyi meg h erre a steinbergeres szilvalere az van irva h egyenileg be lehet allitani az adagot rendszeres fogyasztasra is akár. Vagy akkor ez butasag? :/ nem mintha eletem vegeig igy akarnek lenni, csak remenykedem, h hatha ezzel nem okozok akkora kart...
2019. dec. 31. 15:53
 6/17 anonim ***** válasza:

En malyva, szenna kapszulat vagy szűztea forte kapszulat szoktam, csak iszonyat gorcsoket okoz.

Te a hunyadi vízből mennyit iszol, hogy es mijir jon a hatas? Regebb hasznaltam de nekem nem igazan segitett

2019. dec. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem iszom mar. De amugy olyan 2-2,5 kozott. Es altalaban ha ehgyomorra ittam, akkor mar egy-ket oran belul.
2019. dec. 31. 16:11
 8/17 A kérdező kommentje:
Amugy a szuztea kapszulat ismerem, habar meg nem probaltam. Es pont a gorcsok miatt nem merem.... meg nem is akarok semmi drasztikusat hasznalni, pont emiatt gondoltam a szilvara. Mert vegulis az megiscsak egy gyumolcs, ami azert annyira nem is durva hashajto.... tehat nem cifrafosas van tole 10 oran kereszrul :D
2019. dec. 31. 16:43
 9/17 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a tüneti kezelésben (székrekedésre hashajtó). A táplálkozásodat kellene rendberakni és megkeresni a probléma kiváltó okát. Székrekedést okozhat pl. túl kevés vagy túl sok rost, túl sok keményítő, egyes fehérjék (pl. kazein), száraz/szárított élelmiszerek (pl. kekszek), rendellenes bélflóra. Székletlazító hatásúak a legtöbb lédús gyümölcs, a zöldségek, probiotikus élelmiszerek (pl. kefír, joghurt, savanyú káposzta, kovászos uborka és ezek levei). A belek állapotára jó hatással van a csontleves, húsleves, kocsonya. Először próbálkozz az étrended módosításával, aztán ha ez nem segít, szedhetsz probiotikumot, vagy ihatsz enyhébb hatású, emésztést segítő gyógyteákat.
2020. jan. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, a levesekre illetve a rantas nelkuli fozelekekre igyekszem most raallni. Hala Istennek a gyumolcsoket meg zoldsegeket nagyon szeretem es rengeteget is eszem belole. Ugyhogy az nem problema :) Pont emiatt tunt a szilva viszonylag idealisnak, mert amugy is nagyon szeretem. Semmikepp nem akarok semmilyen durva hashajtohoz nyulni. Es igyekszem minden tolem telhetot megtenni, h rendbe jojjon a dolog. Es milyen emesztest segito gyogyteara gondolsz? Borsmenta vagy kamilla? Azok jok lehetnek?
2020. jan. 1. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!