Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért egészségtelen a hamburger?

Miért egészségtelen a hamburger?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Hát napestig sorolhatnám:

- az előállításához rengeteg trannzsírt használnak, abban is sütik ki, ami a legártalmasabb anyag;

- bődületes adag só van benne;

- rengeteg ízfokozó vegyszert tartalmaz;

- a fehér pékárú, amivel adják szintén káros, a gyorsan lebomló, cukorrá alakuló szénhidrát rendkívül megterheli a szervezetet;

- a húsrész is tele van mindenféle pótszerrel, szójával, ilyen-olyan keményítővel;

- hasznos anyag szinte semmi nincs benne, viszont nagy adag üres kalóriát tartalmaz.


Összefoglalva, minden lehetséges módon becsapnak, anyagilag is és egészségileg is.


Én arra kérek mindenkit, ne legyen lusta, és a saját érdekében legyen szíves magának előállítani, amit megeszik. Egyébként nagyon ráfizet. Ilyen készkaját, gyorséttermi izét csak nagyon ritkán, végszükség esetén szabad enni.

2010. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
mert zsíros, rossz minőségű húsból van, sütés közben egy halom olajat szív be (az adalékokról ne is beszéljünk), valamint fehér lisztes zsemlébe rakják a húst
2010. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Mert finom, és ajnos a világ társadalmának van egy olyan rögeszmélye, hogy amit gyakran fogyasztunk, vagy szeretünk az valami okból mindig egészségtelen. Amúgy max meghízol ha naponta megeszel 15-20darabot.
2010. júl. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
15.34: Nana! Jó lenne, ha egy kicsit észhez térnél.
2010. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

15:34 vagyok, tudtam, hogy valaki bisztosra belém köt, bár igazat adok nektek, mert tuti előfordul benne ilyen-olyan szenny. De most azért nélkülözzünk ilyeneket, hogy eléljünk 80-90 évig?!! De akkor mi az értelme az életnek, ha nem élvezzük ki teljessen?

És nem csak a hamburgerről beszélek, mert már bindenre ráfogják, hogy egészségtelen.

2010. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is túl van lihegve ez a téma. Én úgy gondolom, hogy ha mértékkel eszed nem lesz semmi bajod tőle.
2010. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
15.43/47: Hát nálam az élvezettől nagyon távol van az, hogy vackot egyek. Mértékkel se eszek értéktelen vackot, szemetet. Egyébként az meg csak megszokás kérdése, hogy mit tartasz finomnak, élvezetesnek. Azt, amit rendszeresen eszel. A szervezeted arra a típusú kajára produkál egy enzimkészletet, amit rendszeresen eszel, ezért azt tartod a legkönnyebben emészthetőnek, az ízelelőbimbók meg megszokják, tehát finomnak is tűnik. De ez ettől még NEM JÓ! Csak arról van szó, hogy a szervezet alkalmazkodóképessége igen nagy, a szemétevést is próbálja tolerálni. De ez attól még árt, és megbetegít!
2010. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

15:54

Épp ez a te bajod! Csak bio zöldségeket fogyasztasz, amitől a szervezeted csak kinlódik, és épp itt nyilvánul meg! Csak kötekedsz velünk.

Amugy szerintem egy hónapba belefér 3 hamburger elfogyasztása, vagy nem?

Meg cigi, pia, zsiros étel, nem túlzásba vidve!

2010. júl. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Nincsenek egészségtelen kaják, csak egészségtelen mennyiségek.

Ha hetente bedobsz 3 hamburgert, semmi bajod nem lesz tőle.

Ha viszont 3 adag csülköt, vagy jó zsíros pörköltet vagy szalonnát, na erre nem vennék mérget. A magyar konyha semmivel sem egészségesebb, mint a Meki menü. Meg is lehet nézni a sörhasú atlétatrikós 50-eseket, 60-asokat, meg a termetes falusi asszonyságokat. Gondolom nem Mc-n éltek.

2010. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Na azért én egy házikaját nem hasonlítanék össze egy ilyen műizével. A házikaját is lehet egészségtelenebbül csinálni, de még mindig többet ér, mint a vegyszeres, transzzsíros, adalékanyagos műkaja. Én azzal se értek egyet, hogy a magyar(os) ételek eleve egészségtelenek. Lehet azokat jól is csinálni, és mértékletesen enni.
2010. júl. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!