Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az eszkimok hogyan elik tul...

Az eszkimok hogyan elik tul C-vitamin nelkul?

Figyelt kérdés
Semmifele gyumolcsot-zoldseget nem esznek, igy nem viszik be azt a keves ajanlott adagot se (ami szerintem eleve keves, naponta 5000mg a minimum), hogy lehet igy megis elni akar 60 evig?

2020. jan. 14. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Bogyókat, gyökérnövényeket, fűféléket és moszatokat esznek, bőven fedezi a szükséges C vitamin mennyiséget
2020. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
"A nyers húsokban – kivéve a halakat – elegendő C-vitamin található ahhoz, hogy az eszkimók zöldségek és gyümölcsök nélkül se betegedjenek meg a hómezőkön. A skorbut például teljesen ismeretlen betegség náluk, mivel a húst rendszerint frissen, nyersen eszik meg. " forrás: [link]
2020. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ill. Mondjuk, úgy, hogy eztek, manapság bemennek a szupermarketbe
2020. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Az 5000 mg-ot honnét vetted? Én úgy tudom hogy annak ellenére hogy a felesleg kiürül a szervezetből napi 2000 mg a felnőtt ember maximálisan megengedett fogyasztása és ebben benne van mind a természetes élelmiszerből, mind a kiegészítőkből bevitt vitamin. ( Lehet hogy én tudom rosszul?)
2020. jan. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rendelnek valami amerikai webshopból.
2020. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Az ő hagyományos táplálkozásuk mellett alacsonyabb a szervezet C-vitamin igénye, ezt pedig fedezi az, amit ők esznek.
2020. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az 5g C vitamint naponta honnan vetted? Az emberiség 0,1%-a se eszik ennyit (ami még így is több mint 7 millió ember) még is vígan megélnek bőven több mint 60 évet.
2020. jan. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!