Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Táplálkozás

A kérdés

Az eszkimok hogyan elik tul C-vitamin nelkul?

Semmifele gyumolcsot-zoldseget nem esznek, igy nem viszik be azt a keves ajanlott adagot se (ami szerintem eleve keves, naponta 5000mg a minimum), hogy lehet igy megis elni akar 60 evig?

Keress kérdéseket hasonló témákban: eszkimó, vitamin

jan. 14. 17:40  Privát üzenet  

A válaszok
Bogyókat, gyökérnövényeket, fűféléket és moszatokat esznek, bőven fedezi a szükséges C vitamin mennyiséget

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont jan. 14. 17:50 Privát üzenet
"A nyers húsokban – kivéve a halakat – elegendő C-vitamin található ahhoz, hogy az eszkimók zöldségek és gyümölcsök nélkül se betegedjenek meg a hómezőkön. A skorbut például teljesen ismeretlen betegség náluk, mivel a húst rendszerint frissen, nyersen eszik meg. " forrás: [link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont jan. 14. 17:50 Privát üzenet
Ill. Mondjuk, úgy, hogy eztek, manapság bemennek a szupermarketbe

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont jan. 14. 17:51 Privát üzenet
Az 5000 mg-ot honnét vetted? Én úgy tudom hogy annak ellenére hogy a felesleg kiürül a szervezetből napi 2000 mg a felnőtt ember maximálisan megengedett fogyasztása és ebben benne van mind a természetes élelmiszerből, mind a kiegészítőkből bevitt vitamin. ( Lehet hogy én tudom rosszul?)

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont jan. 14. 17:54 Privát üzenet
Rendelnek valami amerikai webshopból.

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont jan. 14. 20:13 Privát üzenet
Az ő hagyományos táplálkozásuk mellett alacsonyabb a szervezet C-vitamin igénye, ezt pedig fedezi az, amit ők esznek.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont jan. 14. 23:15 Privát üzenet
Ezt az 5g C vitamint naponta honnan vetted? Az emberiség 0,1%-a se eszik ennyit (ami még így is több mint 7 millió ember) még is vígan megélnek bőven több mint 60 évet.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont jan. 15. 08:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan érdemes, célszerű szedni a vitaminokat és táplálékkiegészítőket?
Por alakú, zsírban oldódó vitamint olajba keverve jobb lesz a felszívódás?
Hogyan pótolják a glutén mentes és egyben a tejtermék mentes étrendnél az ezekben lévő ásványi és tápanyagokat, stb?
Paleonak tekinthető a C-vitamin, ha kukoricából, rizsből, stb. készítik?
Kreatin és fehérje szedése?
Hogyan maradhatnak életben az eszkimók növényi táplálék nélkül?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Táplálkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!