Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha tul sok szojatartalmu...

Ha tul sok szojatartalmu etelt fogyasztok, akkor az okozhat szekrekedest?

Figyelt kérdés
Egy ideje mar kuzdok ezzel a szornyuseggel es mar tenyleg mindent megprobaltam a mozgason at a rengeteg zoldseg gyumolcson keresztul a napi ket-harom liter tiszta vizig de egyszeruen csak nem akar helyreallni a rend :( de a szojara meg nem gondoltam es most jutott eszembe, hogy az lehetseges, hogy az a ludas?

2020. jan. 16. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:
A szójától inkább hízni lehet, de, más okok miatt, inkább kerüld. A víz nem a végbél felé tart, hanem a végeredmény a vizelet. Ami elősegíti a székelést, az az állati zsiradék (mérsékelt) fogyasztása. Itt csak annyit, hogy a neten már lerágott csont a székrekedés (hogy mit és hogy használj), hogy könyvtárnyi anyagot lehet összeszedni. Én azonban a táplálkozásodat rendezném, mer az a bélműködés alapja. Elsősegélynek tudnám ajánlani a LACTULOSA Biomedica terméket és Duphalac szirupot (lényegében probiotikum) Mivel ez CZ termék, nem tudom nálatok kapható-e, de ha valaki SK-ban jár, bármelyik patikában kapható, nem drága és korlátlanul használható
2020. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A lactulose oldatrol hallottam mar de tudtommal ezek sem szedhetok korlatlanul.... :/ de abban igazad van, h valoban mar leragott csont itt a szekrekedes tema. En kifejezetten a szojara lettem vna kivancsi h az allhat-e a dolgok hattereben mert masra mar nemigen tudnek gondolni. Es valahol olvastam h pl kisgyerekeknel, ha tejerzekenyek, akkor kaphatnak szojaalapu tapszert, ami sokszor okozhat szekrekedest. Emiatt gondoltam erre.... :/ de koszonom a jo tanacsot!
2020. jan. 16. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!