Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez olyan igazságtalan, miért...

Ez olyan igazságtalan, miért van az egyesek annyit esznek amennyit akarnak és nem híznak el mások kevéstől is meghíznak?

Figyelt kérdés

Ez annyira nem igazság.


Egy nőismerősöm elég vékony, majdhogynem olyan alkata van mint egy kis tininek. Elmondása szerint nem sportol hanem fekszik otthon mert lusta, azzal dicsekedett hogy annyit eszik amennyit és amit akar, nem hízik meg, és szereti az édességet, csokit.


Nekem viszont nagyon kell vigyáznom mit eszek és mikor, sportolok is, tornázok, futok. Ha nem figyelnék oda már meglátszana rajtam, hízásra hajlamos vagyok.


Nekem meg kell küzdenem azért, hogy csinos legyek, vékonyabb, sportosabb, másnak semmit nem kell tennie érte és mindig vékony.


Mikor gimibe jártam volt egy fiú aki elég ropi volt, de saját szememmel láttam hogy falt, rengeteget evett, panaszkodott mindig hogy éhes de semmi nem látszott rajta.


Édességet alig eszem, de eszem zöldséget, gyümölcsöt, sok vizet iszom, mozgok is és nehezen megy le.


Nektek fiúknak ez bejön? Ha valaki eredetileg vékony, nem mozog nem sportol semmit mert lusta, emellett zabál mint egy disznó?


A kövérekről és ducikról létezik a sztereotípia, hogy azért túlsúlyosak mert faló rohamaik vannak.


Itt gyakorin olvastam egyes fiúk azért preferálják a vékony lányokat mert szerintük azokon látszik egészségesek és biztos mozognak, megdolgoztak az alakjukért. Ismerek erre élő cáfolatot. XD Nem feltétlen mozog az vagy él egészségesen aki vékony.


Jelentem hogy láttam életemben néhány vékony embert töménytelen mennyiségű ételt enni. A nőismerősömnek van egy lánytestvére, aki szintén küzd a kilókkal lefogyjon pedig alig eszik, jár kardióra és kick-box-ra is.


Kérdezem én, ha valaki kemény munka árán éri el a szép testet, megváltoztatott életmóddal és sok sporttal, az nem becsülendőbb?


Ez a nőismerősöm még belépzelt is kissé, hogy nem tesz semmit mégis vékony.


Én meg némelyik nőtársam pedig szenvedünk.


24/L



2020. jan. 26. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező rohadtul nem érdekel, hogyan lesz normális alkata egy nőnek, ne legyen kövér és ennyi.
2020. jan. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha csak nem követed végig több napig 0-24-ben, akkor nem tudhatod valóban mennyit eszik, mennyit mozog, mennyire gyors az anyagcseréje..stb.. Lehet állandóan ki van a gyomra, lehet folyamatosan fel alá rohangál, amikor nem látod, lehet ebéd után bezárkózik a wc-be és kiadja, amit megevett. Az emberek nem mindig mondanak igazat. Ismerek olyat, aki ebédre megeszik egy nagy adag spagettit, de a regglie csak egy joghurt a vacsi meg kb egy adag saláta. A tini fiúk meg mindig elképesztő mennyiséget tudnak enni.


Valóban van, aki persze nehezebben hízik, én is szenvedek és én is utálom, de nem.. Nem becsülendőbb az aki szenvedve fogy. Ettől se több, se jobb ember nem leszek. Becsülendő, aki egy csomót önkénteskedik, aki egyedül neveli a gyerekét..stb


A férfiakat az eredmény érdekli és legyünk őszinték, a nőket is. Nekem sem tetszenek a túlsúlyos férfiak, de sose jutott eszembe megkérdezni egyik pasimtól se az ismerkedéskor, hogy "Amúgy miért nem vagy elhízva?, Sport, éhezés, hasmenés vagy ebola?".

2020. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lakótársam ugyan ez. Semmit nem hízik és állandóan eszik. Téazta, hús, kenyér, szalonna, cukrosüdítők tömkelege és bomba alakja van. Én alig eszek és husos vagyok. Ő mindig mondja,reggelire kevés lenne neki amit én egész nap eszek. Éhen halna. Ilyen alkat.
2020. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Én igaz,hogy sportolok rendszeresen,de sokat eszem. Mindent szinte megtudok enni. Viszont tartós beteg vagyok. Hidd el,hogy szenved a vékony lány is a kilókkal. Napi öröm,mikor a mérleg nem 45kg-ot mutat,hanem 46,5kg-ot.:)

162cm magas vagyok,de ehhez is jó lenne elérni az 50 kg-ot.

2020. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez tényleg igazságtalan lenne.

Még szerencse, hogy nem így van.

2020. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Két ilyen osztálytársam is volt. A lány szült azóta 3 gyereket, simán ugyanazokat a ruhákat hordja, mint középsuliban :D a fiú meg nagykanállal ette a nutellát a koliban, mégsem volt 50 kiló, mikor érettségizett.

Az élet igazságtalan, ezt el kell fogadni. De érdekes, hogy a genetika csak a vékony testtípusnál játszik, a kövéreknél nem, mert "csak sokat zabálsz".

2020. jan. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Amúgy elnézést, ha bárkit megbántottam a kérdésemmel, olyan lányokat akik azon szenvednek hogy többet mutasson a mérleg vagy betegség miatt soványak.


Én azokra értettem, akik magasról tesznek mindenre, esznek mindent, nem sportolnak, nagy az arcuk hozzá és lenézik azokat akik nem olyan szerencsések.


Csak azért nem neheztelek valakire mert vékony, félreértés ne essék, azért már igen ha az illető sokat képzel magáról.


Azért is írtam, becsülendőbb ha valaki kemény munkával csinos (az ha valaki önkénteskedik, az más kategória és nem ide tartozik), mert tegyük fel valaki túlsúlyos vagy csak kissé magára szedett, annak elég nagy akaraterő és elhatározás kell hogy változtasson.


Sok lemondás, önfegyelem, önuralom. Miközben nézi, mások milyem felhőtlenül élvezik az életet, esznek amennyit akarnak.


Egyetlen előnye, hogy amikor látom az eredményét a tükörben, az öröm, és nagyobb a motiváció arra hogy folytassam.


És igenis pasiban is ismertem olyat, aki megküzdött azért hogy jól nézzen ki, edzéssel és diétával.


Jobban is becsülöm azt aki eljár mozogni, edzeni, mint azt aki csak otthon döglik.


Ez egy fajta igényesség, ha valaki megválogatja mit eszik és mozog.


Nem feltétlen tökéletes és egészséges az, aki vékony. Strandon lehet látni olykor 40 kilós lányokat narancsbőrrel, ez is sztereotípia hogy csak az elhízott nőknek van, ez is genetikai hajlam.

2020. jan. 27. 11:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem hogy irigykedsz rájuk, mert úgy tűnhet, hogy tök jó nekik. Én is ilyen vagyok, de azért leírom a negatívumokat is, csak hogy lásd hogy nekünk sem olyan tökéletes minden :D

16 éves koromig még az 50 kilót se értem el, pedig bőven 170 centi fölött voltam már akkor is.

Minden felnőtt méretű nadrág leesett rólam, még az öv se tartotta fent, mert nem volt elég szűk az öv, apukám ütött bele 3 plusz lyukat, hogy jól tartson :D

16 éves koromig egyáltalán nem volt nőies az alakom, és ez már bőven nem az a kategória volt, amit mindenki irigyelt, inkább mindenki sajnált, azt hitték hogy beteg vagyok, mindenki csúfolt, a fiúk undorodtak már az ilyen mértékű soványságtól.

Jelenleg 22 éves vagyok, 179 centi és 55 kiló, 2500 kalóriát kell ennem egy nap minimum, különben fogyok és elmúlik a menstruációm, éjszaka még így is gyakran éhezem, de már nincs kedvem enni, mert olyan, mintha az egész napomat evéssel tölteném, sehova sem tudok elindulni kaja nélkül, mert nagyon könnyen éhes leszek, és olyankor ingerült is vagyok. Szóval nekem ez a sok evés már inkább teher.

Nincs egyébként semmi betegségem, csak gyors az anyagcserém.

Én egyébként sportolok és egészségesen eszek 2 éve, de 20 évesen is ugyanígy néztem ki, csak az egészségem miatt csinálom ezt, hogy később ne legyek cukorbeteg attól a rengeteg egészségtelen ételtől, amit napi szinten megettem.

Néha még most is önbizalomhiányom van, mert általános iskola 5. osztályától érettségiig napi szinten csúfoltak az alakom miatt. Most már bezzeg irigykednek, mert már viszonylag normálisan nézek ki :D

Szerintem örülj hogy fiatalon is odafigyelsz az egészséges étkezésre és a sportra, mert így nem fogsz elhízni később sem és az immunrendszered is erősebb tőle, mint egy mindent összezabáló, zöldséget, gyümölcsöt sosem fogyasztó vékony lánynak.

2020. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se akkora móka, mikor mindenki b.tat, hogy egyél már többet, mé' vagy ilyen sovány, mondtuk már hogy sovány vagy, hihihi-hahaha sovány is vagy, küldök neked kaját hogy ne legyél sovány, és így tovább.

Én inkább viselnék el magamon pár plusz kilót.

(Nekem is nagypapám ütött plusz lyukakat az öveimbe, hogy hordhassam. :DDDD )


Szerintem tök becsülendő, ha valaki tesz az alakjáért, vagyis úgy általában az egészségéért. :)

2020. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!