Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Késő esti étkezés?

Késő esti étkezés?

Figyelt kérdés
Általában este,közvetlen lefekvés előtt szoktam enni.Nem vagyok elhízva,normális testalkatom van.Az utóbbi két évben egyre inkább csak lefekvés előtt tudok enni,és fordítva,ha nem eszek lefekvés előtt,nem tudok elaludni.Kicsit aggaszt,mivel tudom,hogy nem jó,ugyanakkor ha nekem így felel meg,mennyire kell aggódnom?
2020. febr. 17. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Semennyire nem kell aggódnod elhízás szempontjából, ha a nap folyamán összesen nem eszel többet, mint amire a szervezetednek szüksége van. Az emésztésednek viszont jobbat teszel, ha nem közvetlenül lefekvés előtt eszel, hanem hagysz neki legalább egy órát.
2020. febr. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A napi egy étkezés szerintem azért aggályos, mert van, aki nem képes egyszerre megenni annyi ételt, amennyi a teljes napi energia- és tápanyagszükségletét fedezi. Amúgy inni mit szoktál napközben? És mit, mennyit eszel este?

Másrészről te ezt pont lefekvés előtt csinálod, így ha sikerül is eleget enned, az egyszerre elég nagy megterhelés az emésztésednek éjszakára. Én is azt javasolnám, hogy próbáld korábbra (mondjuk lefekvés előtt 2-3 órával) időzíteni a vacsorádat. Ha egész nap nem eszel semmit, nyilván nem jó ötlet evés nélkül aludni menni.

2020. febr. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eszek napközben is.
2020. febr. 19. 08:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor elég félreérthető volt a kérdésed. Ha nem eszel nagyon nehéz ételeket lefekvés előtt, jól alszol és a súlyod is rendben van, akkor szerintem nem kell aggódnod.
2020. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!