Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen hatásai lennének, ha...

Milyen hatásai lennének, ha sikerülne drasztikusan csökkentenem a cukorfogyasztásomat?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a tejcsokit és képes lennék azon élni.


Nagyon nem szeretem a zöldségeket és a gyümölcsöket, nehezen tömöm őket magamba és az se segít a helyzeten, hogy a savasságuk miatt csak éhesebb leszek tőlük.

Így is turmixolok olyat is, amit nem szokás, a narancsot kicsavarom, de olykor a mandarint is, pürésítem, mint a bébiknek, mindenféle módszerrel igyekszem magam átvágni. Naplóban vezetem, mennyit sikerült ennem ezekből. :D

Sok műkaját is eszek sajnos, mert a kenyér nem megy le a torkomon (reggel bírok 1 szeletet enni), pénzem és időm sincs arra, hogy ebédre és vacsorára is normális főtt kaja legyen, főétkezések közöttre igazán ötletem sincs...


Legalább a teát önmagában iszom és nem üdítőzök, hanem vizet iszom.


Ha sikerül valaha drasztikusan lecsökkentenem a cukorfogyasztásomat, annak lenne érezhető pozitív hatása?


Két főétkezés közöttre mit javasoltok, ami nem keksz és nem szendvics?


2020. márc. 1. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindegy mert a kenyér is csak szénhidrát mint a cukor, nem lennél vele kisegítve. Én 185 cm 98kg férfiként gyorskajákon, üdítőn, energiaitalon éltem, aztán letettem mindezt és már csak húst eszek zöldségekkel meg kevés gyömölcsöt, mert abban is sok a cukor. És csak vizet iszok de kb 4 litert. 3 hete csinálom ezt, meg szedek mellé multivitamint-C és D vitamint, omega3-at és lényegében egész nap zabálok, finomakat, egészségesen és kb így is a fele vagy harmada kalóriát viszem be mint régebben, amikor a sok gyorskajától nem is laktam jól. Több energiám van, nem vagyok fáradékony, fogytam is 3 hét alatt 5 kilót. Naponta 5ször eszek, nekem mind főétkezés, mivel sokat ehetek nem kell köztük nasizni, max vizet inni. Tudom ajánlani. Nem hittem volna hogy képes leszek erre, mert fuuj zöldség, az a kecskéknek való..de tőkehal, lazac, cápa, tengeri herkentyük, párolt, grillezett zöldségek, saláták, csirkemell, változatosan és finoman elkészíthetők.
2020. márc. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kenyeret én is kb. napi egy szeletet eszek.


A paleolit étrendre nem szeretnék áttérni, mert nem értek vele egyet.


Muszáj kvázi folyamatosan ennem, mert:

- nem bírok egyszerre sokat enni,

- nem esik jól, ha teleeszem magam, ez felér egy rosszulléttel,

- ha tele is eszem magam, legkésőbb 3 óra múlva éhes vagyok.

2020. márc. 1. 15:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Én se követek paleolit étrendet, vagy ez az lenne? Nem tudtam :) de a lényeg abban van, hogy cukrokat és lisztet azaz feldolgozott élelmiszereket kerülöm, az egyszerű szénhidrát miatt. Attól még ha megkívánom eszek egy szelet pizzát de már ez se mindennapos mert tényleg lehet finomakat enni enélkül is. Akkor is ha sokszor keveset akarsz enni. De nem erőltetem a témát csak kérdezted hogy mi lenne ha drasztikusan csökkentenéd a cukrokat én meg leírtam hogy én ezt hogy valósítottam meg, és hogy azóta sokkal több energiám van.
2020. márc. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy milyen hatása lenne, az attól is függ, mit ennél. Igaza van az elsőnek, a kenyérben lévő keményítő is kb. olyan, mint ha cukrot ennél.

Nem minden zöldség és gyümölcs savas (ld. brokkoli, borsó, banán), de valóban nem túl laktatóak, én ezért eszem hozzájuk valamit, amiben van fehérje és/vagy zsír. Pl. hús/tojás + zöldség, gyümölcs + dió/mogyoró, vagy turmixok.

Főétkezések között ehetsz joghurtot, kefírt, magokat, sajtot stb.

2020. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!