Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reflux ellen kinek mi vált be?

Reflux ellen kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Anyukámnak refluxa van. Köhög miatta, főleg este. Pár hónapig jól volt, de mostanában megint problémái vannak. Mit tehetne ellene? Van, aki refluxos és kordában tudja tartani, ti mit csináltok?

2020. márc. 26. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

nekem az van, illetve volt, igaz, kiderült, hogy glutén- és tejérzékeny vagyok.


nyilván minden ember más, de nekem a sok hústól, tejtermékektől, kenyértől sokkal rosszabb. a paradicsomtól is.


nyilván az édesség, ctrusfélék szintén rontanak a helyzeten, de alapvetően nem eszek ilyeneket.


a gyömbér tea nálam bevált, este iszom.

2020. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Repce méz, méhésztől!
2020. márc. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Diéta, ki kell tapasztalni mitől van rosszabbul. Valamint PPI, ebben az időszakban ha nem tudja felíratni a gyógyszertárban 20mg-os Quamatel jó. Én ha NSAID-tól refluxos vagyok akkor este veszek be pár napig és elmúlik a torokégésem.
2020. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. márc. 26. 15:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Amióta vérnyomáscsökkentőt kezdett el szedni, azóta kezdett el újra köhögni.
2020. márc. 26. 15:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Többször, kevesebbet enni, soha ne legyen "tele" az ember. Ne üljön görnyedten egész nap, aludjon a bal oldalán fekve. Meg kevesebb pálesz.


Ha nem segít, orvos tud rá gyógyszert írni, eseti jelleggel meg jó a jó öreg szódabikarbóna is.

2020. márc. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos vérnyomáscsökkentő gyógyszerek mellékhatása lehet köhögés. Ha captopril, perindopril, ramipril, enalapril vagy hasonló, jellemzően -pril végződésű hatóanyagú vérnyomáscsökkentőt szed anyukád, akkor lehet, hogy emiatt köhög, érdemes lehet kipróbálni más hatóanyagú gyógyszert.
2020. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!