Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Táplálkozás

A kérdés

Reflux ellen kinek mi vált be?

Anyukámnak refluxa van. Köhög miatta, főleg este. Pár hónapig jól volt, de mostanában megint problémái vannak. Mit tehetne ellene? Van, aki refluxos és kordában tudja tartani, ti mit csináltok?

tegnapelőtt 14:25  Privát üzenet  

A válaszok

nekem az van, illetve volt, igaz, kiderült, hogy glutén- és tejérzékeny vagyok.

nyilván minden ember más, de nekem a sok hústól, tejtermékektől, kenyértől sokkal rosszabb. a paradicsomtól is.

nyilván az édesség, ctrusfélék szintén rontanak a helyzeten, de alapvetően nem eszek ilyeneket.

a gyömbér tea nálam bevált, este iszom.

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont tegnapelőtt 14:44 Privát üzenet
Repce méz, méhésztől!

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont tegnapelőtt 14:47 Privát üzenet
Diéta, ki kell tapasztalni mitől van rosszabbul. Valamint PPI, ebben az időszakban ha nem tudja felíratni a gyógyszertárban 20mg-os Quamatel jó. Én ha NSAID-tól refluxos vagyok akkor este veszek be pár napig és elmúlik a torokégésem.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont tegnapelőtt 14:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

# 4/7Időpont tegnapelőtt 15:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Amióta vérnyomáscsökkentőt kezdett el szedni, azóta kezdett el újra köhögni.

# 5/7Időpont tegnapelőtt 15:18 Privát üzenet

Többször, kevesebbet enni, soha ne legyen "tele" az ember. Ne üljön görnyedten egész nap, aludjon a bal oldalán fekve. Meg kevesebb pálesz.

Ha nem segít, orvos tud rá gyógyszert írni, eseti jelleggel meg jó a jó öreg szódabikarbóna is.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont tegnapelőtt 15:27 Privát üzenet
Bizonyos vérnyomáscsökkentő gyógyszerek mellékhatása lehet köhögés. Ha captopril, perindopril, ramipril, enalapril vagy hasonló, jellemzően -pril végződésű hatóanyagú vérnyomáscsökkentőt szed anyukád, akkor lehet, hogy emiatt köhög, érdemes lehet kipróbálni más hatóanyagú gyógyszert.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont tegnapelőtt 16:29 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Reflux miatti napi hányinger és émelygés ellen mit lehet tenni? Bevált módszerek?
Mennyi citromos vizet kell inni és hányszor naponta a gyomorsav ellen?
Mit lehet csinálni reflux ellen?
Gyomorsav, reflux ellen tudtok ajánlani valamit?
Mi segít gyomorégés ellen, ha hiába szedtem be reflux gyógyszerem, és semmi hatása nincs ma?
Mit lehet tenni, reflux ellen? Kimélő ételekere vagyok kiváncsi. Mit nem tanácsos fogyasztani?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Táplálkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!