Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Figyelek a táplálkozásomra,...

Figyelek a táplálkozásomra, de hiába?

Figyelt kérdés

3évvel ezelőtt mielőtt a párommal összejöttem, 60kg voltam, és 164cm vagyok.

Most kb 76kg vagyok.

Igen, szomorú, nem figyeltem oda magamra, az esti nassolásokra, és a sportot is mellőztem, el lustultam, és most a testem szív.

Sosem gondoltam magam vékonynak, de visszanézve az akkori képeimet bàrmit megadnék érte.

Több, mint féléve stagnálok. Nem mozdul el semerre a mérleg.

Biztos vagyok benne, hogy nem normàlis dolog, mert a párom ugyanazt az ételt eszi, csak több mennyiségben, és ő leadott 4-5kg-t. ( a semmiből szinte, így még látványosabb, hogy kismalac vagyok)

Mellette ő iszik cukrot üdítőt,csokit is. Nem tagadom én is, de 1x és akkor is minimális mennyiségben, hálisten nem vagyok édesszájú.


Az arcom rettenesen pattanásos mellette, amit szintén nem értek, mert nem gondolnám, hogy ennyire rossz ételeket viszek a szervezetembe. ( pl.sok zöldséget..)


Az egyik ismerősöm mondta, hogy lehet inzulinrezisztenciám van.

Bejelentkeznék, de most a járvány miatt bezárt a magánrendelő, a másik pedig nem hiszem, hogy fogad, meg annyi ember közé most nem szívesen megyek.


Ti mit ajánlanátok ebben a helyzetben?

Valóban gondolhatok IR-re?


Néha annyira reménytelennek érzem a helyzetet, hogy befordulok.

Sokszor jól érzem magam, de ha megörökítenek egy képet, látom, hogy abszolút nem kell jól éreznem magam, mert egy tehén vagyok.


Kb 1éve semmi képet nem posztolok magamról, és nem ideges leszek, ha párom is lefotóz.. :(



2020. márc. 30. 09:50
 1/2 anonim válasza:

Vélhetően csak azt hiszed, hogy figyelsz a táplálkozásra. Sokszor alulbecsüljük azt a mennyiséget amennyit egy nap megeszünk, valamint a testünk napi igényét.

Ha valóban inzulinrezisztenciád van (ami simán lehet), akkor semmikor nem ihatsz cukros üdítőt és nem ehetsz fehér lisztet. Orvos hiányában szerintem olvasgass a 160 grammos diétáról, és a tiszta étkezésről. A 160 grammos diétából nagyon jól össze lehet szedni, hogy mi az az étel, amit ha figyelsz az étkezésedre akkor semmikor nem fogyasztasz. A tiszta étkezésekről olvasgatva pedig tisztába kerülhetsz azzal, hogy milyen ételeket kellene enned, továbbá ki tudod számolni a tested kcal igényét. Az én véleményem az tehát, hogy ennek a kettőnek a kombinálásával megfelelő diétát tudsz összeállítani, szerintem ezzel nem ártasz magadnak.

2020. márc. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha valaki figyel rendesen a táplálkozásra és mozog rendszeresen akkor biztos, hogy krll lennie változásnak.
2020. ápr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!