Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Felnőtt korban kialakulhat...

Felnőtt korban kialakulhat tejcukor/tejfehérje érzékenység?

Figyelt kérdés

Pár hete tej/tejes étel fogyasztása után általában este hasgörcs és hasmenésem van. Kipróbáltam a laktózmentes tejet is, de attól is megy a hasam. Eddig csak minimális hasfájásom volt a tejtől, főleg ha éhgyomorra ittam. Mi lehet a probléma?

24L


2020. ápr. 1. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne alakulhatna? Apósomnak 50 környékén derült ki, hogy laktózérzékeny.
2020. ápr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor kialakulhat. Nekem 35 évig nem volt gondom a tejjel. Aztán egyszercsak lett. A parlagfűre 42 évesen lett három keresztes allergiám.
2020. ápr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem 72 évesen ért el.. Keresel egy üzemelő Syncler labort, aki 5000+1000 forintokért megállapítja neked, egy vérvételből. emailban küldik az eredményt. Ezzel az eredménnyel elmész a háziorvoshoz, aki ad beutalót a diabetikushoz. Innen már TB re megy a dolog. Semmiképp ne hanyagold el, mert a kezeletlen tejintolerancia akár pánikbetegséghez vezet. Persze egy csapásra is megoldhatod a problémádat, ha innentől nem fogyasztasz tejet, és tejterméket.
2020. ápr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenképpen elmegyek majd kivizsgáltatni, amint vége ennek a koronavírus dolognak. Addig próbálom mellőzni a tejet. Más tejterméktől egyenlőre nincs problémám.

2020. ápr. 1. 18:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt írod fent, tejes ételektől is tüneteid vannak... most meg azt, hogy tejtermékekkel nincs gond.

Most akkor melyik a kettő közül?

2020. ápr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért ír igy a kérdező, mert az egész tejallergia is olyan bizonytalan, főleg az elején. Meg aztán az ember nem minden nap eszik sajtot. Mire rosszul lesz tőle, már el is felejtette a sajtevést.
2020. ápr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha eszem joghurtot, tejfölt, sajtot, semmi bajom, de ha tejet iszom, akkor utána hasgörcs és hasmenés.
2020. ápr. 3. 11:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia sajna igen..

Nekem 22 éves koromra lett most tejfehérje kimutatva IgG tesztből. Fogalmam se volt mitől van, mert ez nem olyan hogy rögtön utána leszel rosszul, mint az allergiánál például.

Nekem másfél, vagy fogyasztásra 2 napra van tőle bajom így, hogy már tudom mi okozza. Hasi diszkomfort, szagos gázok, lágy széklet nálam ezeket okozta. Néha kicsattant belül a szám is.

2020. aug. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!