Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tejfehérje allergia? Tejcukor...

Tejfehérje allergia? Tejcukor érzékenység?

Figyelt kérdés
Sziasztok, olyan szülők válaszait várom, akiknek a kettő közül valamelyikben szenved a gyermeke! Lentebb olvashatjátok a történetünket!
2011. nov. 17. 14:22
 1/5 A kérdező kommentje:

Témanyitó hozzászólás:martuska, 2005.09.04. 22:21megjelenít

Zsomi1


19 hós fiamról van szó. Hozzátáplálástól kezdve már hajlamos volt beszorulni, így kerültük a székletfogó kajákat. Amint leváltottam a babyételt saját fősztömre, már annál jobban beszorult.. Pedig akkor még nem adtam se lisztet, se tejet. Nem mellesleg másfél évig szoptattam. Kb 1 éves korában kezdett durvulni a szorulás, nagyon nagyon nehezen kakilt, napokig tartogatta, sokszor aranyere is kijött és mikor egyszer be is repedt a végbele, akkor már nemcsak említettem a gy.orvosnak, hanem meg is mutattam, hogy ott a repedés. Mindent próbáltunk, Laevolac szirup, rostban dús étel, stb stb halottnak a csók. Elegem lett és időpontot kértem a gastro enterológiára. Elmentünk, egyből feltűnt a doktornőnek, hogy kiütései vannak. Igen én is észrevettem, de azt gondoltam, biztos ekcéma, a tesóinak is volt, elmúlt stb. Ott a gastron, volt neki egy irrigoscopiás vizsgálat, ahol csak annyi derült ki, hogy anyuka jól mondja, tényleg régóta be van szorulva a gyerek, mert a vastagbél alsó szakasza megnyúlt és kitágult. Javaslat, egy hónapig, amíg vissza nem megyünk kontrollra, minden reggel 100%-os (!!!) barack vagy szilvalevet gusztustalanul elcukrozva egy decit, éhgyomorra igyon, majd este pedig egy nagyobb teáskanálnyi paraffin olajat kapjon. Na itt megjegyezném, hogy hiába mondta a doktornő, hogy akárhol lehet kapni 100%-os szilva vagy őszi levet, ez így ahogy van, nem igaz. Bioboltban van méregdrágán (több ezer forint 1 liter), vagy pedig mi egyedül az adjonisten.hu-n találtunk 5 l-es kiszerelésben, jó áron. Sehol máshol, pláne sima áruházban nincsen!!!!

Na tehát, ez a kezelés segített..... egy darabig. ugyanúgy, mint a levolac, egy idő után már nem hatott semmit. Teljesen tanácstalan voltam, ja igen napi 2 l folyadékot iszik, úgyhogy emiatt sem lehet székrekedése. Ott a gatron kérdeztem, hogy lesz-e vérvétel, mert hát mivel az irrigoscopián kiderült, hogy anatómiai elváltozás nincs, akkor miért nem nézik meg, hogy netán vmi étel allergia okozza-e a szorulást? És nem. Nem vettek vért, mert nem indokolt. Vannak a kiütései, de mivel mondtam, hogy használunk sampont, a doktornő azt javasolta csupán, hogy minden ilyesmit, habfürdőt stb hagyjunk el és ha minimum egy hónapig vagy tovább nem érintkezik ilyesmivel a bőre és még mindig nem múlt el, akkor lesz indokolt a vérvétel. Namármost 2 hónap eltelt, és elmentünk a bőrgyógyászatra. Ott egyből mondta a drnő, hogy ez nem egy tipikus ekcémás kiütés és mindenképp menjünk el vérvételre, mert étel allergia is okozhatja, pláne, ha be van ennyire szorulva. A bőrgyógyász mondta! Nem a gastroenterológus, hanem a bőrgyógyász! 2-3 hét az eredmény, egy hét letelt. De kezdek rájönni, hogy valami köze lehet a tejhez a dolognak, és én tehéntej allergiára tippelek. Mivel kb egy éves kora óta issza a tehéntejet, és házi tejet kap. Pár napja, véletlen nem forraltam fel a tejet és a szokottnál zsírosabb is volt. Ráadásul 3 decit is ivott belőle, természetesen este. Mert alvás előtt szokott inni, na éjszaka 10x felébredt és nagyon nagyon sírt, puffadt, stb, rémes éjszaka volt. Akkor jöttem rá, hogy a tejhez lehet köze az egésznek,mert előző este meg el volt fogyva a tej, és nem adtunk neki, és meglepően jól aludt. Egyébként mindig sokszor felébred éjjel.

Kérdésem, mi a véleményetek (aki jártas a témában, azoktól kérdezem), van-e valakinek hasonló tünet a tehéntej allergiánál? Olvastam, hogy a tehéntej allergiánál nagyon szélsőségesek a tünetek, de itt lehet székrekedés is. Kiütés jellemző, az is megvan, meg a nyugtalan alvás és a puffadás is.

Köszi, ha válaszoltok!

2011. nov. 17. 14:24
 2/5 anonim ***** válasza:

megoldás: laktózmentes tej.


(bár nem vagyok szülő, de tejcukorérzékenységben nőttem fel).

2011. nov. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát azért nem ártana kideríteni, hogy mégis mire allergiás. Mert a laktóz az a tejcukor. Ha a tej fehérjéjére (kazein) allergiás, akkor a laktózmentes tej szart sem ér.

Tejcukor érzékenységre van teszt, az tuti, tejfehérjére is biztosan. Szóval menjetek el és vizsgáltassátok ki.

Addig mg ne adjatok neki tejet egyáltalán.

Amúgy nem hiszem, hogy tejcukor érzékenység, mert ott az a baj, hogy nincs elég olyan enzim, ami emészti a laktózt, emiatt az a bélben marad, magához vonz egy csomó vizet, aminek az eredménye: hasmenés. Nem pedig székrekedés.

A tejfehérje érzékenységet nem ismerem, de ezek alapján az vszínűbb...

2011. nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, nem az volt a kérdésem, hogy mi a megoldás, egyébként amit a második válaszoló írt, azzal egyet értek, az nem elég... mivel rengeteg mindenben van tej. A kérdésem a történet végén található. Kedves 2. válaszoló, írtam, hogy már folyamatban van a kivizsgálás, de még nincs eredmény. Az kb 2 hét múlva lesz meg. Csak gyanítom, h. tejfehérje allergia, mert amit pont Te is írtál, tudom, h a tejcukornál hasmars van. Viszont a tejfehérjénél meg szélsőséges tünetek közt szerepel a szorulás is. Az eredményig semmiképp nem adok semmilyen tejterméket. Szóval tejfehérje allergiások közül vagyok kíváncsi, volt-e valakinek szorulásos tünete?
2011. nov. 17. 16:34
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Még valamit szeretnék kérdezni.

Mikor megvan a vérvétel eredmény, akkor a gastroenterológiai szakrendelésre, vagy az ambulanciára kell menni a gyerkőccel? Ugyanis szeretnék elébe menni a dolognak és előre időpontot kérni, hogy amíg várom a leletet, már teljenek a napok az időpont felé. Mivel nov. közepe elmúlt, félek, hogy ha még kivárom a 2 hetet, akkor már csak januárra lesz időpontom. Nem is beszélve arról, hogy a laboros eredményt nem biztos, hogy én is ki tudom gobozni és el se tudom kezdeni a diétát, mert mi van, ha több dologra is allergiás? Nekünk egyébként is úgy van, hogy a bőrgyógyász küldött el vérvételre. Hozzá is már előre kértem időpontot jövőhét péntekre. Ha nem kértem volna, már eleve csúszna heteket a vizsgálat menete... szoval a gastron hol vizsgálják a gyerekeket, ha kiderült frissen az allergia? Be kell feküdni, vagy csak az ambulanciára kell menni vele?

Köszi

2011. nov. 18. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!