Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Romlott sajttól lehetett már...

Romlott sajttól lehetett már 1 óra múlva hasmenésem?

Figyelt kérdés
Na szóval, apukám szokás szerint pogácsát csinált a megmaradt sajtból, ne kelljen kidobni... Nem baj, ha 2 hetes, mindig ilyenkor van egyébként pogácsa, mikor megvesz 30 dekát és nem fogyott el... Szerinte a sajtnak nincs semmi baja, megkóstolta, meg amúgy is az csak beérik, boltban is hetekig tárolják. Még a penészt is levágja róla. Vicc, amúgy mire jó ilyenekkel szórakozni, hogy egy kisdarab sajt megmaradt, hihetetlen...
2020. ápr. 17. 14:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy valami vírus... Mert beteg is, meg én is, mert 3 napja az ügyintéző fél óráog köhögött mellette. De a kaja után kezdtem rosszul lenni. Leszedtem a tetejéről a sajtot, de tésztájába is tett nagyon sokat...
2020. ápr. 17. 14:23
 2/10 anonim ***** válasza:
a penészedésen kívül egy jó sajt nem igazán szokott megromlani...
2020. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Olcsó kétfilléres "trappista" valami volt ez... Azért ezt megcáfolnám... Medvesajt is megromlik....


De lehet nem ez. Ennek már 2 nap után más az íze....

2020. ápr. 17. 14:32
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi, a sajt nem romlott, a belőle készült pogácsának meg pláne nincs semmi baja. Majd ha a saját jövedelmedből veszel élelmet magadnak, azt akkor dobod ki, amikor akarod, addig meg qss!
2020. ápr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Ismerőseim két HÓNAPIG érlelik a trappistát szobahőmérsékleten - akkor lesz valamennyire ehető!


Egy normál osztrák/olasz/stb. sajtot több hónapig érlelnek - a trappista 24 ÓRA (!!!) alatt készül. :(((((

2020. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Majd ha a saját jövedelmedből veszel élelmet magadnak, azt akkor dobod ki, amikor akarod, addig meg qss!"


Te normális vagy?? Amúgy olyat is csinál, hogy romlott szalámi, akkor pizzát süt, vagy átrakja itthon másik zacskóba... Attól viszont még ugyanaz marad...


Ő jobban bírja ezt... Legszívesebben nem ennék meg itthon semmit, azért ez nem ugyanúgy van. Meg ha kapsz egy jó hasmenést, akkor több kaja, meg minden kimegy belőled, mintha azt kidobtuk volna, ergo full nincs semmi értelme. Komolyan!!!


Egyébként most nagyon meleg is van, meg azért ezt megcáfolnám, mert pont a tejtermékek azok, amik nagyon hamar megromlanak!!! Meg lehet, sőt biutos én érzékenyebb vagyok az ilyen határesetes dolgokkal....

Egyszer kaptam medvesajttól is hasmenést, biztos az volt. Meg étteremben is kaptam romlott rántott sajttot, érdekes pont azok lettek rosszul 3-an, akiknek utoljára hozták ki, valami romlottat előszedtek. Ez hülyeség, hogy sajt nem romlik.

Meg bocs, attól, hogy nem én veszem, még nem kellene minden több hetes, lejárt cuccot megetetni itthon!

2020. ápr. 17. 14:49
 7/10 A kérdező kommentje:
Na azóta a szakács is rosszul lett tőle, ez a ludas!
2020. ápr. 17. 15:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Remélem, akkor örülsz... :-/
2020. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha érzékenyebb a gyomrod, akár mehet is tőle a hasad.


Hogy az ilyen helyzeteket elkerüld, beszéld meg vele, hogy mi lenne ,ha vásárlás után egyből a fele bekerülne a fagyasztóba.

Nem mondom ,hogy ez mindennél működik, de egy kis darab sajt, vagy némi felvágott hamar kiolvad ha épp kell és így mégsem a régit sütögeti el.

Vagy a másik megoldás, hogy kicsit te is próbálsz jobbam figyelni és a régebbi dolgokat veszed elő,így egész jól le lehet csökkenteni az ilyen eseteket.

2020. ápr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ki örül, szrnvedek a wc-n
2020. ápr. 17. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!