Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen következményei vannak,...

Milyen következményei vannak, ha valaki romlott de kisütött húst fogyaszt?

Figyelt kérdés

Kis sztori: nagyanyám hülye szokása, hog 2-3 napig a hűtőben tárolja a cuccokat, majd lefagyasztja, majd kiolvasztja amikor megakarja sütni.


Ma jövök haza, és érzem a dögszagot már a folyosón, írtózatosan büdös volt, az egész lakást átvette a szaga, ahogy főzte a darálthúst...



És néha amilyen állapotban van szerintem képes lett volna megcsinálni belőle a lasagnát ...


Gondolom jól megfűszerezve stb annyira nem éreztük volna, hogy romlott.


Mi történik, ha megesszük?



2020. ápr. 21. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Gázálarcban főz a nagyi? Én kb 10 másodperc után elkezdek öklendezni a romlott hús szagától, nem hogy még kaját is készítsek belőle...?!
2020. ápr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát hallod, nem tudom.. de brutális volt. Azt hittem, hogy meghalt valaki a szomszédban.


Kérdeztem tőle, hogy ezt megetette volna velünk nyugodt szívvel?


" nem nem látta már hogy zöld amikor főzte". Mondom neki jah, csak felháborodtál amikor szóltam neked hogy ezt most dobod ki a kukába :)

2020. ápr. 21. 10:29
 3/3 anonim ***** válasza:

A romlott húson lehetnek káros baktériumok, de ha a kész étel nem érintkezett volna vele, vagy a hússal kapcsolatba került bármilyen eszközzel, akkor semmi bajotok nem lett volna. Nagy valószínűséggel még akkor se, ha nyersen eszitek meg. Vannak kultúrák, vagy elvetemült diéták (high meat), ahol az ilyet hol sütve-főve, hol nyersen, de megeszik.

Nem minden baktérium káros ami a húson van, de lehet rajta az is. Ha pl clostridium botulinum, vagy szalmonella került rá korábban, azok már annyira elszaporodtak rajta, hogy komoly hőkezelés nélkül a toxinjaik súlyos mérgezést fognak okozni.

Többek közt éttermekben az ilyen fertőzöttség valószínűsége miatt előírás, hogy a nyers alapanyaggot külön helyen, külön eszközökkel kell kezelni.

Na de ezeket a kockázatokat mind kicselezni a modern ember azzal, hogy nem eszi meg a rohadó húst. ;)

2022. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!