Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az okozhat valamilyen betegség...

Az okozhat valamilyen betegséget, ha soha nem eszek semmit, ami hozzáadott cukrot vagy édesítőszert tartalmaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 16 éves lány vagyok és soha nem eszek édességet! =)


Mindenki azon károg a környezetemben, hogy "Jajj, a fiatal, fejlődő szervezetnek sok cukor kell ám!", de én utálom a cukrot.

Rá sem tudok nézni az édességre, egyszerűen undorítónak tartom.

Ráadásul a családomban mindkét szülőm és mind a négy nagyszülőm kövér és kettes típusú cukorbeteg volt, tehát nem hinném, hogy pont ez hiányozna a szervezetemnek...

Nem akarok a családom sorsára jutni.

Az édességet különben is feleslegesnek tartom, üres kalória.

Nekem sajnos nagyon nagy étvágyam van, több kiló ételt meg tudok enni egyszerre, főleg, ha ideges vagyok. Ha már egyszer bezabálok, kevesebbet ártok magamnak több kiló zöldséggel, mint több kiló édességgel, ugye?


Sajnos képtelen vagyok mértéket tartani, ha egyszer elkezdek enni, alig bírom abbahagyni.

Az édességen kívül minden másból nagyon sokat eszek, de egyelőre szerencsére nem vagyok kövér.

( 164 centi és 54 kiló vagyok. )



Ráadásul azt hallottam, hogy a hülye édességek még egy csomó felesleges energiát is adnak, én meg már így sem bírok magammal...

15 kilométert futok minden nap és még életemben nem voltam fáradt.


Valamint a sok cukor pattanásokat is okozhat, nekem meg már így csúnya az arcbőröm.


Ugye, hogy nem baj az, ha soha nem fogok cukrot és édesítőszereket használni?

És miért erőlteti annyira a családom azt, hogy édességet egyek, amikor nálunk úgyis mindenki cukorbeteg?

( A többség természetesen nem tartja be a diétáját soha... ) =(

És szerintetek mennyi az esélyem a kettes típusú cukorbetegségre?

Az baj, hogy nagyon nagy étvágyam van?

Ez örökletes?


Köszönöm a válaszaitokat!



2020. máj. 4. 01:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Jó neked, hogy ilyen könnyű ellenállni a cukorfélesécnek, de mindenképp nagyon jól teszed.

A szüleid azért kövérek, mert ízeretik a cukrot (mint a legtöbb ember) és ez a testzsír legfőbb forrása, ami idősebb korban okozza az érrendszeri betegségeket, az érelmeszesedést, agyi infarktust, szívinfarktust.

Te viszont nagyon jól csinálod!


Más..

Mondod, hogy a bőröd pattanásos. Nekem is tele volt még tini koromban. Aztán külföldről szereztek egy krémet kenőcsöt ami segített. Most sem lehet itthon kapni, de ha utána nézel a neten, találsz róla infókat. Ez a 0.05%-os Retin-A krém.

Ettől a leg begyulladtabb ronda pattanás is már az első bekenést követő másnapra száradni kezd és talán még másnap egyszer bekenve el is múlik. Nálam még tini koromban semmi más nem használt. Végül a Retin-A volt az egyetlen megoldás.

2020. máj. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!