Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az okozhat valamilyen betegség...

Az okozhat valamilyen betegséget, ha soha nem eszek semmit, ami hozzáadott cukrot vagy édesítőszert tartalmaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 16 éves lány vagyok és soha nem eszek édességet! =)


Mindenki azon károg a környezetemben, hogy "Jajj, a fiatal, fejlődő szervezetnek sok cukor kell ám!", de én utálom a cukrot.

Rá sem tudok nézni az édességre, egyszerűen undorítónak tartom.

Ráadásul a családomban mindkét szülőm és mind a négy nagyszülőm kövér és kettes típusú cukorbeteg volt, tehát nem hinném, hogy pont ez hiányozna a szervezetemnek...

Nem akarok a családom sorsára jutni.

Az édességet különben is feleslegesnek tartom, üres kalória.

Nekem sajnos nagyon nagy étvágyam van, több kiló ételt meg tudok enni egyszerre, főleg, ha ideges vagyok. Ha már egyszer bezabálok, kevesebbet ártok magamnak több kiló zöldséggel, mint több kiló édességgel, ugye?


Sajnos képtelen vagyok mértéket tartani, ha egyszer elkezdek enni, alig bírom abbahagyni.

Az édességen kívül minden másból nagyon sokat eszek, de egyelőre szerencsére nem vagyok kövér.

( 164 centi és 54 kiló vagyok. )



Ráadásul azt hallottam, hogy a hülye édességek még egy csomó felesleges energiát is adnak, én meg már így sem bírok magammal...

15 kilométert futok minden nap és még életemben nem voltam fáradt.


Valamint a sok cukor pattanásokat is okozhat, nekem meg már így csúnya az arcbőröm.


Ugye, hogy nem baj az, ha soha nem fogok cukrot és édesítőszereket használni?

És miért erőlteti annyira a családom azt, hogy édességet egyek, amikor nálunk úgyis mindenki cukorbeteg?

( A többség természetesen nem tartja be a diétáját soha... ) =(

És szerintetek mennyi az esélyem a kettes típusú cukorbetegségre?

Az baj, hogy nagyon nagy étvágyam van?

Ez örökletes?


Köszönöm a válaszaitokat!



2020. máj. 4. 01:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
A fejlődő szervezetnek minden kell, csak cukor nem, vagyis nem akkora mennyiségben,mint azt az emberek fogyasztják. Az is csak a szénhidrát miatt, ami amúgy bevihető egy reggeli zabpehely formájában is. Az édesítőszerek meg annyira egészségtelenek, hogy kinyírják a bélflórát is, nem hiába van az a városi legenda, hogy nagy mennyiségben a "cukormentes" rágó hasmenést okozhat. Aki a cukorzabálást az egészséghez köti, az szimplán buta. Az étvágy meg normális, csak nem nasizni kell. Amikor én fogyni akartam, akkor olyan kajákat ettem, amikból egész nap zabálva is töredék kalóriát vittem be a megszokotthoz képest.
2020. máj. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

semmi szükséged cukorra, illetve van, arra, ami a zöldségekben és a gyümölcsökben van, ennyi


viszont a gyerekorvosoddal beszélj a cukorbetegségről, ugyanis részben örökletes és a szénhidrátokra lehet oda kéne figyelni

2020. máj. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
"Az édesítőszerek meg annyira egészségtelenek, hogy kinyírják a bélflórát is, nem hiába van az a városi legenda, hogy nagy mennyiségben a "cukormentes" rágó hasmenést okozhat." nem városi legenda, Norbi update erre játszik
2020. máj. 4. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Kit érdekel a senkiházi Norbi? :D

Igen, a hasmenés bizonyos édesítők túlzott fogyasztásánál igaz.


Az aszpartámtól, xilittől, sztíviától nem kell félni. Eddig nem nagyon tudtak hitelesen rájuk bizonyítani káros hatásokat egy egyébként egészséges szervezetben.


Kérdező, cukrot egyáltalán nem szükséges enni. Karcinogén, toxikus. A legtöbb növényi zsír szintén nagyon egészségtelen.

2020. máj. 4. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszaitokat!

Ezt most megmutatom a szüleimnek is, nekik sincs ám mindig igazuk! =)

2020. máj. 4. 08:59
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Annak higgy, amire a tudományos módszernek megfelelő bizonyítékot tudsz találni!


Mondjuk vallásos emberként sokan furának gondolnák hogy ezt mondom :D

2020. máj. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Szuper lehet neked ,és gratulálok! Tényleg. Ahogy olvastam a kérdésed, és egyre újabb olyan dolgokat írtál le, amire néhány felvilágosultabb ember csak vágyakozik, de így egyben nem tudják túl sokan betartani, kezdtem azt hinni, hogy kamu a kérdésed. Remélem nem az, hanem tényleg nem eszel hozzáadott cukrot és napi 15 km-t futsz. Ezzel nagyszerűen megalapozod egészségedet!

A hozzáadott cukorral a világon a legjobb, amit tehetsz, hogy nem eszed, és elfelejtkezel a létezéséről. A "cukor"-ra valóban szüksége van a szervezetednek, de ez nem azt a mérgező finomított cukrot jelenti, amire az emberek a cukor szó hallatán gondolnak, hanem az ezer más dolgokban TERMÉSZETESEN meglévő cukrokra. Pl. leginkább a gyümölcsökben van nagy mértékben gyümölcscukor, ami hasznos és egészséges tud lenni a szervezetednek. De persze zöldségekben is, egyszer egy élelmiszeripari mérnök, táplálkozási tanácsadó előadásában hallottam, hogy pl. ha megeszünk néhány darab főtt krumplit, akkor azzal már egy átlag ember napi "cukor"szükségletét fedeztük.

Emellett meg ha eszel kenyeret, tésztát, az is szénhidrát... nem kell még cukor is.

Keress rá neten, sok cikk, előadás van a finomított cukor egészségtelenségéről, addiktív tulajdonságáról.


Hogy családod miért erőlteti azt persze nem tudhatom, egy lehetséges tipp: a cukor erős függőséget okozhat (mint egy kábítószer, alkohol stb.). Ők valószínűleg képtelenek lennének megcsinálni, hogy akár csak néhány napig is ne egyenek cukrot (pedig cukorbetegként tudják, hogy rosszat okoz nekik). Rossz látni nekik, hogy van aki hosszú távon is nélkülözni tudja a cukrot, és magukat akarják igazolni azzal, hogy "De erre szüksége van a szervezetnek." Emellett sajnos egy általános magyar "népbetegség", hogy a legtöbben megdöbbentő módon tukmálják a másik emberbe a cukrot, főképp a gyerekekbe. Ha jön a nagyi, nagynéni, szomszédnéni, akkor mit hoz a gyerekeknek, hát persze hogy egy kis csokikát/nyalókát/cukorkát. Az óvodában/iskolában mit kap a gyerek, ha jól válaszolt, vagy bármi jutalomként, csokikát/cukorkát/ stb...

Pedig amit sokan nem akarnak felfogni, hogy ha egy gramm édességet se ennénk, akkor is bőőőven fedezve lenne a szénhidrát igényünk a normális étkezés során...


Az egészséges étkezésed és sok jó sportolásod mellett van egy terület, ahol fejlesztheted magad, ha akarod. Azt írod, hogy nem tudsz mértéket tartani. Sok helyen hallottam, hogy nem egészséges "tele" enni magunkat, hanem jobb, ha előtte, mondjuk "80%-os teltségnél" megállunk. Egyébként egyesek szerint a hosszú élet egyik titka is az, hogy soha nem esszük magunkat tele, hanem mindig csak mértékkel.

Gratulálok a cukornélküli étrendhez, napi 15km futáshoz, és hajrá! :-)

2020. máj. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtatok!

Sokat segítettetek vele. =)


Ezentúl is igyekszem majd egészségesen étkezni, sokat sportolni és megpróbálom nem degeszre enni magam. :D

Most már még többet tudok, mint eddig, magyarázatot kaptam rengeteg kérdésemre.


Nagyon kedvesek voltatok és sokat segítettetek, mindenkinek adtam egy zöld pacsit!

Minden jót kívánok Nektek! =)

2020. máj. 5. 11:59
 9/11 anonim válasza:

KEdves Kérdező!

Ezt írja itt az egyik válaszoló:"Ha jön a nagyi, nagynéni, szomszédnéni, akkor mit hoz a gyerekeknek, hát persze hogy egy kis csokikát/nyalókát/cukorkát. Az óvodában/iskolában mit kap a gyerek, ha jól válaszolt, vagy bármi jutalomként, csokikát/cukorkát/ stb..." És ez sajnos így van.

Ha te elmondásod szerint rá sem bírsz nézni az édességre, akkor hogy vészelted át az almúlt 14 évedet? Amikor a mikulásünnepségen, névnapodon, szülinapodon, és millió más alkalommal édességet adtak neked rokonaid, vagy az oviban iskolában a gyerekek, felnőttek, akkor te mindig visszautasítottad és sose ettél ilyet? Vagy hogy csináltad? Esetleg korábban ettél, csak most egy ideje nem eszel?

2020. máj. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Egyszerűen nem ettem meg az édességet, mert nem szeretem.

Ha valaki megkínált, elkezdtem fújolni. :D

A kisgyerekek nagyon őszinték, nehéz rájuk erőltetni, hogy megegyék a nekik nem ízlő ételt.

A szüleimnek úgy kellett volna velem küzdeniük, hogy megegyem a csokoládét, mintha keserű gyógyszert adtak volna be nekem. Nem érte meg küzdeniük a semmiért.

Néha tettek és még most is tesznek rám megjegyzéseket, de már feladták.

A rokonok is megszokták, hogy nekem gyümölcsöt kell hozni. :)

Tehát az édességet soha nem ettem meg, viszont gyermekkoromban az ételek összetevőit még nem nézegettem.

Tehát ha például ízfokozóként beletették a hülye cukrot mondjuk a joghurtba, kenyérbe, vagy feldolgozott húsokba (sajnos alig találni olyan termékeket, amelyeknek az összetevői között nincs ott az, hogy "glükóz", "dextróz", "fruktóz", "kristálycukor", stb.), akkor megettem.

Attól a pár grammtól még nem lesz undorító íze a szaláminak, így nem tudtam, hogy benne van.

Öt évesen azért még nem olvastam el az ételek összetevőit és kalóriatáblázatát, erre körülbelül 12 évesen kezdtem el tudatosan odafigyelni. :)

Tehát ilyen módon valószínűleg velem is rengeteg cukrot megetettek, pont úgy, mint mindenki mással. :/

De a nagyon édes ételeket sosem ettem meg, mert nem ízlettek nekem.

Gonoszság, hogy mindenbe beleteszik a cukrot, de hát nem tudunk mit tenni.

Most már hosszasan keresgélek a boltokban, hogy megtaláljam a megfelelő ételeket, gyermekkoromban pedig elintéztem az édességet annyival, hogy "Fujjj, neeem!" :D

2020. máj. 6. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!