Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek milyen mèrtèkben...

Szerintetek milyen mèrtèkben felelős az ember az elhízásèrt?

Figyelt kérdés
Tapasztalom napi szinten a munkahelyen a kollègáknál,akik már kissè elhízottak,hogy fogyókúráznak,de közben mèg is sokat esznek.Olyat is láttam már,mikor előttem nem esznek sokat,de azèrt már szinte gurulnak.Tudom vannak gyógyszerek ,amik okozhatnak,de ti mikènt látjátok a tèmát?

2020. máj. 4. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Te mikènt làtod?

Van aki teljes mèrtèkben maga tehet rola van aki meg egyaltalan nem.

E ketto kozott eleg szeles a skala.

2020. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

50% genetika 50% életmód, legalábbis szerintem.

Genetikával sajnos nem lehet mit kezdeni, de egy jó életmóddal bármilyen rossz genetikailag is valaki le lehet fogyni szerintem, csak hát van akinek nehezebb van akinek könnyebb.

És itt életmódról van szó nem egy 2 hetes diétáról.

2020. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
36%
Az elhízottak 5%(ez nem pontos adat) nem tehet róla,hogy elhízott(betegség miatt).A többi 95% igazából csak egy lusta disznó,aki nem mozog és szenny kajákat zabál.
2020. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95-98%. A világháborúkban nem volt kövér ember. Mert kaja sem volt.
2020. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%.
2020. máj. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor, melóhelyen:

- Gizike, azt hittem te fogyózol!

- Fogyózok is.

- Dehát most toltál be 2 krémest egymásután.

- Igen, de hármat akartam.

2020. máj. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon változó, de sokan nem tehetnek arról, hogy silány a táplálkozásuk. Szűkös anyagiak, időhiány, de persze lehet lustaság, tudatlanság is. Sokan esznek iskolai, munkahelyi menzán, vagy rendelnek ebédet, és nem igazán van más lehetőségük. Otthon pedig fáradtak, vagy nem is tudnak főzni, vagy nem sok fogalmuk van arról, mit is kellene enniük, esetleg más főz rájuk.

Munka, suli (vagy munka és család) mellett van, akinek nem marad energiája/ideje kimerítő edzésekre, de amúgy is a táplálkozásnak nagyobb szerepe van az elhízásban, mint a mozgásnak.

2020. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Saját példámat hozva, bár kövér nem vagyok, inkább lusta alkat, eddig szinte semmit nem mozogtam és bár nem ettem sokat, de abból pont elegem amiből nem kellene. Kenyér, tészta, semmi gyümölcs, kevés fehérje, hétvégénte tévézés közben férjemmel megettünk 1-1 zacskó csipszet, vasárnap süteményt sütöttem. Lassan féléve felhagytam ezzel az életmóddal és minőségibben étkezem, ami nem jelenti azt, hogy nem eszek semmi egészségtelent, de nem mértéktelenül és vacsorára már csak fehérjét fogyasztok, illetve minimálisan, napi 20-25 percet tornázok. Már látom magamon a változást pedig 2-3 hónapja csinálom. Szóval azt gondolom az élet módon sok minden múlik,és akkor az anyagiakat még nem is említettem. A minőségi étkezés drága akárhogy nézzük, lassan egy kiló zöldség többé kerül mint egy kiló hús, brutálisak az árak, iszonyat mennyiségű pénzt költünk élelmiszerre, pedig akciósan vásárolunk mindig és alacsony árú termékeket veszünk, amennyire tudunk figyelünk a minőségre de tényleg semmi extrát nem eszünk. Emellett mindennap főzök, ami szintén időigényes, munka mellett nagyon nehéz kivitelezni. Belefér a napba, csak az nyilván a szabadidő rovására megy. Genetika szintén közrejátszik,és az érzelmi evésről még nem is beszéltünk. Összeségében azt gondolom nagyon sok tényezős a dolog, minden embernél mások az okok, és valószínűnek tartom, hogy ott sem csak 1-1 ok van a háttérben.
2020. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előrebocsájtom, sohasem küzdöttem súlyproblémákkal, mert amit megeszem, azt rendre le is szoktam mozogni, noha elmúltam 60. Ám azt tudni kell, hogy a ma termelt zöldség-gyümölcs beltartalmi értéke az elhibázott mezőgazdasági technológia következtében a 0-val egyenlő. Ez minőségi éhezést szül, ami azt jelenti, hogy hiába eszünk 4x annyi zöldséget, ha valamely ásványi anyag hiányzik, a szervezetünk továbbra is éhséget jelez.

Azt is tudni kell, hogy a boltokban kapható élelmiszernek látszó tárgyak tele vannak ízfokozóval, ami nagyon ravasz találmány, mert elaltatja a jóllakottság érzetét, tehát megint csak többet eszünk, mint kellene. Ehhez még vegyük hozzá, hogy 50 év alatt 4x-esére emelkedtek a receptekben szereplő cukormennyiségek, étolajjal főzünk zsír helyett, élesztős kenyeret eszünk a régi kovászolt helyett, és sorolhatnám napestig, hogy hány napi szinten fronton van támadva a testsúlyunk.

Szóval a magam részéről, noha nem szeretem a kövér embereket, tartózkodom attól, hogy bármiféle pejoratív véleményt fogalmazzak meg velük kapcsolatban.

2020. jún. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*hogy napi szinten hány fronton van támadva a testsúlyunk.
2020. jún. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!