Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tejtermékek után rosszullét,...

Tejtermékek után rosszullét, hasmenés, mit lehet tenni? Lehet hogy ez egyre rosszabb lesz?

Figyelt kérdés

Nyilván elhagyom, de most is hülye voltam, kakaót kívántam, hát meg lett a hatása fél órán belül... A tehéntej a legeslegrosszabb, brutális tüneteket okoz, plusz a mennyiség... Néha csak hányinger, puffadás, de most megittam 2-3 decit, brutális görcs és hasmenés...


Pedig már tudatosan hagyok el mindenféle tejterméket, mert nagyon súlyos... Amitől nincs bajom, az a Completta tejpor, de nyilván abbólnis keveset...


1 éve minden második nap hasmenésem volt, sajnos a tejtermékek az okai... Sosem szerettem, keveset fogyasztottam. Pont azért nem szerettem, mert nem bírta a gyomrom, de ilyen brutális nem...


De az lehetséges, hogy most 23 vagyok és az utóbbi pár évben fajult el ennyire durvára???


Nem vagyok kétségbeesve, igazából a világ fele az! A családomnak, anyámnak nehéz megmagyarázni, szerintük bolond vagyok, meg "te ilyen fostos vagy mint öreganyád volt", aztán röhög... Nem normális, de a tejeset beléd tukmálja, vagy játsza a sértődöttet...


Vizsgálat milyen? Hol kell kérni? Gyógyszertári teszt jó lehet? Én tudom, hogy el kell hagynom, minden teszt nélkül és nagyon oda kell figyelnem, mert ez brutálisan súlyos mértékű.. Már a Milka, vagy amiben ilyen tejes töltelék van, azt sem tolerálja a gyomrom...


Egyébként meg nem én vagyok a fostos, hanem szimplán a tej az utódok táplálására van, szinte az összes ázsiai az... Oké, aki tolerálja fogyasaza, de nem velem van a baj... Kisgyerekként bírtam, szerintem ez is az életkorral csökken...


A másik véglet, hogy a kolleganőjének a lánya laktózérzékeny, az anyja úgy kezeli, mint ha halálos beteg lenne, maga nem boldogulna és az anyjára van szorulva örökké, mindenkinek előadja mennyire nagyon beteg a lánya... Így akarja magához láncolni...



2020. máj. 18. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálam még ennyire nem rossz a laktózintolerancia, de nem rég felfedeztem ezt:

[link]


Ha nem laktóz mentes terméket eszem véletlen, akkor beveszek ebből, ez a tbl. tartalmazza a tejlebontó laktáz enzimet.

2020. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi!


Nekem is mostanra lett ilyen durva! Egy pohár tej, én hülye.... Muszáj szigorúan tartani, mert ez a rosszullét kegyetlen... Görcs, hasmenés, fájdalom... De egy egy kortyot kóstoltam meg múltkor, akkor szerencsére csak émelygés volt, meg puffadás egy fél napig....


Semmit nem lehet... Margarin, sajt, túró, tejföl ugyanez... Sajtból még egy szelet jobb minőségű esetleg, abban nem sok laktóz lehet...

2020. máj. 18. 20:02
 3/12 anonim ***** válasza:

Ó, ismerős ez nekem is, hogy mennyire lehet vele szenvedni, van, hogy aludni sem tudtam, de azért koránt sem annyira durva még, mint a tied.

Igen, a sajtok kevésbé okoznak tüneteket, de azért azokból is igyekszem a laktóz menteset választani.

2020. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a laktózmentes termékeket.

Bármikor kialakulhat, és bármikor fokozódhat.

A laktáz enzim is segíthet (ha már bűnbe estél, vagy tudod hogy laktózos ételt fogsz enni).

Gyógyszertári teszt nem elég, beszélj a háziorvossal, és kérj beutalót a gasztroenterológiára.

És át kell váltanod tudatos vásárlásra. Rengeteg élelmiszerben szerepel adalékanyagként, el kell olvasni az összetevőket.

2020. máj. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen idős koromban jött ki és engem is hülyének néztek otthon, hogy ha eddig bírta a gyomrom, akkor most miért nem. De aztán lassan megszokták, hogy a tejszínes ételekből például nem eszem. A sajtoktól és a vajtól nekem nincs bajom, szóval érdemes kicsit próbálgatni. Illetve van laktáz tabletta, amit fölöttem linkeltek, vagy megpróbálkozhatsz bolti laktózmentes termékekkel is. Ha ezek nem válnak be, akkor még ott vannak a növényi tejek. Tesztet többek között gasztroenteorológusnál tudsz kérni.
2020. máj. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát amúgy a növényi tejszín nagyon finom, meg a tejek is!


Anno általánosban még meg is ittam az iskolatejet....


Háziorvos nálunk sajnos nem ilyen, nem fog adni! Vesepanaszokkal is hetekig elzavart....

2020. máj. 18. 20:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező: Ha ez a helyzet a körzetiddel - ha teheted - válts! Én is kerestem egy másikat, nem bántam meg. A bunkó megjegyzéseket hangoztató orvosom helyett van egy másik, aki sokkalta megértőbb, együtt érzőbb, és jobban hasonlít orvosra, míg az előbbi inkább csak elnevezésében volt az.
2020. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De az lehetséges, hogy most 23 vagyok és az utóbbi pár évben fajult el ennyire durvára??? - Igen, lehet.

Amennyire emlékszem, gyerekkoromban nem volt semmi bajom a tejjel, tejtermékekkel. Mire középiskolás lettem, egyre több tünete kijött a laktózintoleranciának. Rettenetesen felpuffadtam, fájt a hasam, tele voltam pattanásokkal stb. Ha főzve, forralva volt a tej, akkor kevésbé bántott, ezért sem jöttem rá, hogy mi a probléma. Akkoriban még sehol sem lehetett olvasni erről, azt sem tudtam, mi az a laktóz.

Nekem a tejporok kb. ugyanolyanok, mint ha sima tejet innék. Csak a vajat és a kemény sajtokat bírom, a tejföl, natúr joghurt, kefír határeset. A mennyiség is számít, nem mindegy, hogy egy kanál tejszín van valamiben, vagy két deci tej. Vizsgálaton sosem voltam, már nagyon régóta kerülöm a tejtermékeket, nem szeretném visszaterhelni magam.

2020. máj. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Egyébként gyerekként nekem semmi bajom nem volt, kakaót ittam liter számra, meg tejberizst... Középiskolás koromban meg alig fogyasztottam a kollégiumban ilyeneket, de még akkor sem emlékszem, hogy bajom lett volna...


Most pár éve van ez, tavalyi évben lett ennyire brutális... Főleg, mert anyukám sokszor megcsinálta a lejáratos dolgokat is... Meg bolond vagyok, meg régen nem foglalkoztak ilyen hülyeséggel, lefejték a tehenet, itták... De ez olyan szintű... Eddig nem volt bajod, most sincs, bujod azt a hülye internetet, meghülyít...


Emlékszem tavaly nyáron már a fagyitól is nagyon rosszul voltam, egyszer ettem azt hiszem...


De egyébként ezt mindenféle vizsgálat nélkül elhagyod, mert amitől rosszul vagy, nem eszed, nem szereted, majd undorodsz tőle... Én így vagyok...


A sima tej a legrosszabb... De a sajt is, de meg tényleg a mennyiség számít... Kicsitől csak puffadsz, 3 szelet, kidobod a taccsot, 10 sajtos pogácsa és a wc-n megbántam, hogy megszülettem..


De egyébként rengetegen vannak így, csak mondjuk nem tudnak róla! Meg a négerek, meg ázsiak közül mindenki az szinte!


Marad a növényi tej, csak az erőszakos anyám fogná fel... Nem én vagyok a bolond, meg ez nem huu de súlyos valami...

2020. máj. 19. 10:45
 10/12 A kérdező kommentje:

Bár úgy tűnik, ez valami vírus most, mert ma is tart, meg az egész családban...


A kakó csak rásegített!

2020. máj. 19. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!