Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lenne érdemes ennem, és...

Mit lenne érdemes ennem, és mit nem, hogy elkerüljem a székrekedést?

Figyelt kérdés

Sajnos így 19 évesen már elég hajlamos vagyok a székrekedésre, és olyankor az alhasam elég durván meg tud fájdulni, szerencsére max 1-2 napig tart.

Mióta ez előjött elkezdtem a fehér kenyeret rozsra, illetve más barnára cserélni, kevesebb tésztát eszem, több müzlit, stb. Na de előfordult hogy "bűnöztem" kevés tésztával, vagy fehér kenyérrel, és elő jött.

Mit lenne még érdemes fogyasztanom? Úgy szoktam mostanában, hogy szendvics paprikával, szalámival, sajttal, rozskenyérrel, és mivel vajat nem szeretem, tejföllel kenem meg. Illetve este vagy reggel müzlit eszek, és almát szoktam vágni bele. Érdemes gyógyvizekkel próbálkoznom? Jókat hallottam róluk. Illetve próbáltam aloe vera-s italt, abból 2 kupakkal szabadott naponta inni, különben erősen meghajtana. Ez is hatásos lehet?

Köszönöm a válaszokat!


2020. máj. 20. 16:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Folyadékhiány bajom nincs, napi 3 liter víz minimum lecsúszik.
2020. máj. 20. 16:18
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyél minél több rostot, zöldséget, gyümölcsöt. Joghurtot, kefírt.
2020. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sok folyadék, rostban gazdag zöldségek és gyümölcsök.
2020. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az esetek felében nem a bemeneti, hanem a kimeneti oldalon van a gond. Biztosítani kell az ürítéshez a zavarmentes, nyugodt környezetet.
2020. máj. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Víz, kávé,tej, narancs, bab,banán,aszalt gyümölcsök,joghurt, körte,mazsola, rostos ételek/italok
2020. máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dulcolax csepp
2020. máj. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szilvalekvár
2020. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Stadalax
2020. máj. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!