Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Számolnom kell a szőlőcukor...

Számolnom kell a szőlőcukor kalóriatartalmát hipoglikémiánál?

Figyelt kérdés
1-es típusú cukorbeteg vagyok, és fogyókúrázom. Számolom a kalóriákat már egy ideje, szépen be is válik, de még mindig nem tudok valamit. Amikor lent van a cukrom és szőlőcukrot kell ennem, annak a kalóriája számít? Nem igazán tudom előre beosztani, hisz vészhelyzetre kell bevennem.

2020. máj. 26. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Én nem szamolnam hozza, ha hozzaszamolod és annyival csokkentes akkor megint behypozol, az meg egy ördögi kör.
2020. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Várjunk. Te kalóriáról beszélsz,nem szénhidrátról.

Ha fogyózol és számolod hogy mennyi kalóriát eszel egy nap (pl 1400) akkor természetesen bele kell számolnod annak a 10 db szőlőcukornak is a kalória tartalmát, hiszen azt is megetted.

A kalóriának semmi köze a hipózáshoz.

2020. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert érted hogyha megennél pl 100 g szőlőcukrot ilyenkor, akkor egyáltalán nem mindegy hogy aznap 400 kalóriával többet vagy kevesebbet ettél meg.


Egyébként én is 1-es tipus vagyok, eszembe nem jut hogy amikor leesik a cukrom, szőlőcukrot egyek. Csokit eszek ilyenkor. Egyébként is baromira édesszájú vagyok, ilyenkor inkább kihasználom az alkalmat hogy csokit egyek.

2020. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
na ja, csak a szőlőcukor nem ugy szivodik fel, mint a csoki...annak a kaloriaja nem ugy szamit mint a sima etel. Sajnos az en cukorbajom mar ott tart, hogy naponta elfogy egy zacsko szolocukor, ami rengeteg kaloria lenne. Egy kis update: fogytam 6 kilot. Szoval a valaszom a sajat kerdesemre: igaza van az első valaszolonak. Ha szamolnam a szolocukrot, csak azt ehetnem egesz nap, amitol szinten hipoznek. (Mivel az ehsegtol hipozol) plusz mashhogy hasznositja a szervezeted, mint a sima kajat.
2020. jún. 4. 21:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Istenem. De ha kalóriát számolsz, tök mindegy hogy sült krumplit, milka csokit, tejbegrízt vagy szőlő cukrot eszel, mindet bele kell számolni a napi kalória keretbe, mert azt is megeszed, be kerül a szervezetbe. Teljesen mindegy, hogyan szívódik fel.


Az viszont hogy érted hogy "Sajnos az en cukorbajom mar ott tart, hogy naponta elfogy egy zacsko szolocukor" ??

Ez azt jelenti hogy hipózol egész nap, ergo túl sok inzulint adsz be és / vagy túl kevés szénhidrátot eszel hozzá! Ez így baromira nem normális!!!

2020. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
annyit jelent hogy annyira elhanyagoltam a betegségem hogy a hormonháztartásom teljesen felborult. És nem, nem mindegy mit eszel. Ha naponta megeszem kb 2000+ kalóriát semmi mozgással, akkor nem tudom, hogy fogytam le 48 kilóra :D
2020. jún. 5. 16:19
 7/7 A kérdező kommentje:
napi 1x hipózom este, és 1 hipóra elmegy 1 zacskó
2020. jún. 5. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!