Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnék változtatni?

Hogy tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Változtatni akarok, mert ez az egészségemre megy rá.

A lényeg, hogy szeretnék egy kicsit fogyni, olyan 6-8kilót. Próbáltam már elkezdeni többször is. A hét elején egész jól megy, aztán péntek délután rám jön egy ilyen “zabálhatnék”. Hogy megkívánom az édeset, és magamba tömök mindenféle csokit, kekszet, tejszeletet, sütit. És igen, így totál nem fogyok semmit. Mióta ezt csinálom, csak súlyt tartok. Nem érzem jól magam a bőrömben. Már azzal is elégedett lennék ha lemenne a hasam és nem érnének össze a combjaim. Most vagyok 58kg már több mint fél éve (azóta próbálkozok) a magasságom pedig 163cm és lány vagyok, viszont a szervezetem még fejlődésben van, ezért félek, hogy az anyagcserémnek ez nem tesz jót, hogy 5 napig eszek 1300kcalt, aztán hétvégén 2-2500kcalt. Hogy tudnék változtatni?



2020. máj. 30. 14:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Figyelj hány kcal-t eszel egy nap? Tegyük fel 2000-2500 most és azzal tartod a súlyod. Nem kell koplalni ahhoz hogy fogyj tehát nem kell 1300 kcal-t enni hanem mondjuk a mostani kalóriád diéta nélkül és abból levonsz 500 körül (tehát 1500-2000 körül mondjuk 1750kcal) azzal már egy jó mozgással kiegészítve simán tudsz fogyni és talán zabálós rohamok sem lennének mivel nem koplalsz.

Édességet is lehet "tömni magadba" igazából diétától függetlenül csak próbáld a mennyiséget mondjuk felezni vagy negyedelni hogyha megkívánod ne egy egész csokit egyél csak egy negyedet és már jelentősen csökkentetted az abból származó kalóriákat ha nagyon szükséged van rá és nem tudod elhagyni teljesen.

2020. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!