Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Főleg orvosoktól és dietetikus...

Főleg orvosoktól és dietetikustól kérdezem, hogy mennyire értenek egyet a 10 falat szabállyal és azzal, hogy bármit lehet enni kis mennyiségben?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam egy videót.


Direkt nem írok nevet, nem akarom reklámozni, hátha butaság, amit mond, de tudtommal nem rendelkezik sem orvosi, sem dietetikus képesítéssel, - mivel többször lekicsinylően beszélt róluk- , hanem masszőrként dolgozik.


Igazából sportos vmennyire, de van rajta súlyfelesleg is, ami kissé elbizonytalanít. Egy 50-55nek kinéző viszonylag sportos férfi tanácsolja ezeket.


Szóval az a módszere, hogy naponta 2 fő étkezése van (reggeli, ebéd) és kiegészítő, a vacsora.

A reggelt fél liter zöld teával indítja.


Mindenből lehet enni, csak egy szabály van, hogy maximum 10 falatot. Állítsa szerint ettől összeszűkül a gyomor, és ez ember egy idő után nem is fogja annyira kívánni az ételt.


Este előcsomagolt zabkását, lefekvés előtt minél zsírosabb tejet tanácsol.


Nem tudom, lesz-e bajom, ha kipróbálom, vagy egyáltalán érdemes-e.



2020. jún. 5. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahany ember, annyi fele dieta, hozzaertok es laikusok kozott is terjed mindenfele... (De tenyleg, minden.) Edd azt, ami jol esik, es ugy ahogy jol esik.
2020. jún. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Feltetted ezt a kérdést, mert van egy gyanúd, hogy hülyeség - jól érzed. Ezer sebből vérzik az egész. Ha megkérlek üzenetben leírnád, hogy kiterjeszti ezt?
2020. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy mindent lehet enni, csak módjával, az igaz, de nem 10 falat egy étkezés, ezzel éheztetnéd magad. A zabkását meg reggelire kellene enni. Eszedbe ne jusson kipróbálni.

Engem is érdekelne, hogy ki ez a nagyon okos.

2020. jún. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jó, többen kérdezték, úgyhogy leírom itt is: Rulek Zoltán egykori katona, masszőr 77. videójában beszélt erről a módszerről.


de nem hiszem, hogy nyitott lenne bármilyen kritikára, mert most megnéztem a paleo diétáról szóló videóját, ahol többen kijavították, de elég lekezelően válaszolt.

2020. jún. 7. 04:53
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Megeszem a sapkámat ha naponta 2x10 falat kaját eszik csak. Ez duma, bár arra nem tértél ki, hogy mekkora nála egy falat.:D
2020. jún. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

elmondja a videóban, hogy átlagos méretű falatok, és nem 2x eszik, hanem

2 + 1 kiegészítő, és gyümölcsre, zöldségre, tojásra nem vonatkozik a mennyiségbeli korlátozás :D


itt mondjuk érzik némi ellentmondást, mert a gyümölcsökben azért van szénhidrát, most ha megeszek du 3-4 banánt, az jobb, mint ha pár falattal többet ennék fő étkezéseknél? nem igazán értem, de mondom, túlsúlyos is, nekem ettől is kissé hiteltelen az egész.

2020. jún. 8. 14:28
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Három, négy banán cukortartalma mindent visz, ha ezt kihagyod gyakorlatilag kétszer is megvacsorázhatsz és mégis beljebb leszel.
2020. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!