Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ketogén diétában mennyi ideig...

Ketogén diétában mennyi ideig tart az adaptáció?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 3 napja kezdtem el a keto diétát inzulinrezisztencia miatt az első 2 napban már 1-1 fokkal jobban is éreztem magam azzal, hogy nem vittem be szénhidrátot most 3. napban viszont szerintem elindult az adaptálás mert reggel nagy fáradtságra és rosszullétre ébredtem magasabb pulzussal ez kb eltartott a nap háromnegyedében, meddig tart még a test át áll ketózisra ?

2020. jún. 5. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában egy hét, ritka, hogy két hétig elhúzódik. Lényeg hogy pótold az elektrolitokat, bár biztos mondta a doki. (Ha nem, akkor mindenféleképpen keress rá!)
2020. jún. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elektrolitok? Az mi a fene? :D
2020. jún. 8. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Ajajj.:)

A nátrium, kálium, kalcium, magnézium ill. kloridok. Ezeket a testben elraktározott vízben tartalékolja a szervezet, amit pedig a zsírszövetekben raktároz. Amikor elkezdődik a zsírbontásra átállás, az első dolog amit kimos a szervezet, az a víz, vele együtt pedig úsznak az elektrolitok is. Ez vezet krónikus fáradtsághoz, izomgörcsökhöz, stb. Ilyenkor fokozottan pótolni kell, főleg kalciumot, magnéziumot. Nem is értem, orvosok ezt hogy nem mondják, sokkal elviselhetőbbé teszi az áttállást, és nem mellesleg nem alakul ki hiány a szervezetben...

2020. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem orvosi utasításra csinálom, egyébként így már tiszta, szedek magneziumot és kalciumot is, asztali sót is nyalogatok a nap folyamán :D
2020. jún. 9. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!