Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, ha utálom a...

Mit tegyek, ha utálom a zöldségeket?

Figyelt kérdés

Egészségesebben akarok táplálkozni, de kínszenvedés ilyeneket ennem. Gyerekkorom óta nagyon finnyás vagyok sajnos.

Egyedül a répa és a krumpli, amit szeretek. A többi ellen lázadnak az ízlelőbimbóim. Van, hogy egyszerűen öklendezést vált ki belőlem például, ha zöldborsót eszek. Zöldborsót. Amit szinte mindenki simán megeszik, és egészséges is. De a testem mégis azt mondja, hogy köszi, nem kell ez a sok hasznos tápanyag. Nem értem egyszerűen.


De mégis hogyan tudnám kijátszani a rendszert?

Vegyek táplálékkiegészítőt, ami legalább egy részét lefedi ezeknek a tápanyagoknak?


2020. jún. 10. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

1. többezer zöldség van

a krumpli is zöldség , a rizs is. stb kizárt hogy ne szeretnél párat.

2. és ha nem szereted mi van akkor? nem ízlik? megeszed és kész. nem fogsz belehalni.

2020. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki azt, hogy leturmixolod, majd ivólét csinálsz belőlük.
2020. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Semmilyen formában? Zöldségeket rengeteg félén el lehet készíteni: leves, főzelék, főzve, rántva. Eheted őket köretként, szendvicsben, salátában. Szerintem még csak nem találtad meg a megfelő formáit az egyes zöldségeknek. Ahhoz, hogy megtaláld, akármilyen kellemetlen is, ki kell próbálni egy csómó verziót, amiket borzalmasnak fogsz tartani lesz. Táplálékkiegészítők helyett pedig megfontolandók inkább a gyümölcsök.
2020. jún. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Hiába a táplálékkiegészítő, a zöldségek rost tartalmára szüksége van az emésztésednek.

Kísérletezz ízekkel, állagokkal. Lehet, hogy egy krémlevest szívesen megeszel, akkor a belőle készült rakott ételt megennéd. Onnan meg egy lépés a sült/párolt változat. Ha leöntöd besamellel, raksz rá sajtot is új dimenzió lehet. Rántva is próbálkozhatsz.

Érdemes semleges ízűekkel kezdeni, cukkini, de bármilyen tök féle jó, padlizsán, spárga.

Süthetsz tócsnit, fasirtot zöldségekből, abban a fűszerekkel fel sem fog tünni, hogy mit eszel.

Bármilyen saláta jó lehet, egy domináns öntettel az is jól fog esni.

2020. jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!