Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kávétól duzzadt szem?

Kávétól duzzadt szem?

Figyelt kérdés

Milyen működési alapon okoz kiszáradást a kávé vagy tea? Holott folyadékokról beszélünk.

Ha kiszárad, akkor miért duzzad, vizenyősödik?

Ellentmondás, ellentmondás hátán.

Köszönöm előre is.

[link]

10 egyszerű gyógymód duzzadt szemekre

1. Víz

A legegyszerűbb módszer a duzzadás eltüntetésére az, ha sok vizet iszunk: ideális esetben naponta legalább 8-10 pohárral kéne innunk. Amikor a test jól hidratált, kicsi a vízvisszatartás esélye, amely a szemhéjak és más testrészek feldagadását okozza. Ezenkívül a víz segít kimosni a méreganyagokat a szervezetből. A vízbevitel növelésével egy időben csökkentsük az elfogyasztott só mennyiségét, továbbá az üdítőitalok és a kávé fogyasztását is, mert ezek mind elősegítik a kiszáradást.


2020. jún. 13. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség, hogy kiszáradást okoznak. Duzzadt szemet főleg nem, a koffein tudtommal inkább ez ellen hat.

Ha ödémás a szemed, azt valami más okozhatja. Pl. vashiány, pajzsmirigy-betegség, vagy valami más nyavalya. Vizsgáltasd ki magad.

A sok vízivás nem csak a méreganyagokat segít kimosni, hanem az ásványi anyagokat is.

2020. jún. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Teánál én sem tapasztaltam, de amikor kávét iszom, másnapra duzzadt szemmel ébredek, ezért is vetettem fel a kérdést.

Ráadásul főleg az új kávéfőzőnél jött ez ki, ami 10 bar nyomással minőségi kávét készít elvileg.

Régebben, instant kávé fogyasztása mellett nem nagyon emlékszem ilyenre.

2020. jún. 15. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!