Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha minden nap a rendes étkezés...

Ha minden nap a rendes étkezéseim mellé elfogyasztok egy szem rágót (nem cukormentes), az hízlal?

Figyelt kérdés

Vettem tegnap egy rágót; "Wrigley's Juicy Fruit" epres rágógumi. A CBA-ban a pénztár melletti részlegen jutottam hozzá, ahol a csokik, rágók, cukrok vannak. 5 db rágó van benne így ezt 5 nap alatt fogyasztanám el.


5 db rágó együtt 35 gramm a csomagolás szerint.


A kalória nem volt ráírva így a neten


( [link] )


megnéztem és 35 grammra azt írja ki, hogy 104 kalória; tehát 20,8 (kerekítve 21) kalória van egy db rágóban.


Nekem a 21 kalória nem tűnik soknak, de lehet hogy már az? Lehet nem kéne minden nap megennem hanem inkább 5 hétre elosztanm és heti egy rágót elrágnom? Lehet hogy alacsony a kalória, de mivel cukros a rágó, ezért nagyon hízlal és felszöknek ráma kilók?


tapasztalat a cukros rágókkal? Nagyon hízlalnak?


Nem fogyozóm, de nem szeretnék elhízni se.


Előre is köszi!



2018. okt. 19. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Csakj a kalóriatöbblet hizlal. A cukornak komoly inzulinválasza van, ami egyeseknek bekavar, de másoknak nem és akkor csak a kalória számít. Márpedig akkor 20 kcal cukor sem tud jobban hizlalni, mint 20 kcal zöldség. Nincsenek misztikus ételek, amik jobban hizlalnak, mint ahogy. 20 kcalból nem lesz több, csak mert előnytelen ételből jött. Ha bekavar az anyagcserédbe, akkor picit csökkentheti a kalóriakeretedet, ehhez nem értek, nálam nem igazán van ilyen. Attól még én is kerülöm a cukrot, nem azért, mert jobban hizlalhatna, hanem mert kevésbé laktat s automatikusan többet eszem, illetve más negatív hatásai is vannak.

A saját tapasztalataim alapján nem számít, mennyi a cukor a napomban, ha képes vagyok a megfelelő kalóriamegszorításra.

2018. okt. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bazita ***** válasza:
1 szem rágó nem oszt, nem szoroz
2018. okt. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
Az ugye megvan, hogy ez a napi beviteled alig 1%-a? Mégis mennyit fogsz ettől hízni szerinted, napi 5 kg-t ?
2018. okt. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!