Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fura csomó a székletben,...

Fura csomó a székletben, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nem rendszeres, de már nem is először fordul elő (az elmúlt egy évben 3-4 alkalom volt talán).

Bocsánat a leírásért.

A székletemben egy fura bogyó jelenik meg, olyan, mint egy nagy kövér szőlőszem (mint az olasz nagyon nagy szemű), csak hosszúkásabb. Fehéres, látszólag kemény, bár nyilván nem nyúlkáltam bele, hogy mennyire.


Valamiféle zsírcsomó lenne? Mitől? Próbáltam rákeresni neten, de talán nem jó kulcsszavakat használok, nem találtam ilyesmit.


2020. jún. 21. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Miket eszel? Rendesen megrágod az ételt?
2020. jún. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Meg kell valljam ilyenről még nem igen hallottam, pedig sajna nagy webdiagnózisos vagyok.. Fura, petére nem gondolnék mert hát ekkora és ilyen ritkán? De talán - egyáltalán ne vedd fixnek! - féregrész lehetne..? Nem jelentkeztek olyan tüneteid, mint hirtelen fogyás, végbéltáji viszketés, hasi fájdalom? Székleted normális? Nem szedsz gyógyszert?

2020. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most éppen előző nap tészta tejszínes-csirkés szósszal volt a menü, de egyébként nem tudnám konkrét ételhez kötni, hogy mindig ugyanazt ettem volna, mielőtt előjön. Ezek után most már figyelni fogom, hogy többszöri.

Nem főzök zsírosan, húsokat is általában soványat választunk, csirkemellet, karajt.

Lassan szoktam enni, szerintem nincs gond a rágással, de odafigyelek rá mostantól.


Csak megijedtem, hogy valami emésztőrendszeri gondot jelez.

2020. jún. 21. 23:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Most utánanéztem neked, hogy ne mondjak hülyeséget:


" A galandféreg általában tünetmentes, csak féregdarabokkal jelzi a jelenlétét"..."A fertőzést a székletben, alsóneműben megjelenő fehé/sárgásfehér darabokból lehet megismerni. Ezek mérete 1-3 cm hosszúak lehetnek."

2020. jún. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem fogyasztottál nyers húsfélét, vagy nem egészen átsütött húsokat?
2020. jún. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2, macskáink vannak, de rendszeresen kapnak féreghajtót, szóval ezt kizárnám. Igazából tényleg nagy, legalább kisujjnyi vastag, ilyen vastagságban is lehetne parazita? :/


Nem fogytam, amúgy a többi része normális, szóval nincs hasmenésem vagy ilyesmi. Gyógyszert szedek napi szinten (hormon), de ahhoz mérten meg tényleg ritka, hogy arra tippelnék.

2020. jún. 21. 23:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Max - tudom undi - de nézz róla képet, hogy hogy néz ki ilyen az ürülékben, biztos vagyok benne van erről fent. Ha hasonlóságot veszel észre, szerintem beszélj orvossal és csináltok egy széklettenyésztést, laborba megnézik.

Azt nem tudom állattól el lehet-e kapni, ritka az országban és elsősorban ellenőrizetlen/nyers hús okozhatja. De tényleg iszonyú ritka, trópusi helyeken gyakoribb. Csak tényleg nem tudom mi más, ha ritkán, de ismétlődik.

2020. jún. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!