Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IBS-t hogy lehet diagnosztizál...

IBS-t hogy lehet diagnosztizálni? Mivel csupa olyan tünete van, ami csomó másnak is lehet - mi az, amire a doki azt mondja, hogy nézzük meg?

Figyelt kérdés

Egy ideje már gyanítom, hogy ilyen jellegű betegségem van. De nyilván az orvosok rühellik az "öndiagnózist", nem is akarok náluk okosabb lenni.

Pár éve, mikor erősödtek a panaszaim, volt néhány kivizsgálás (akkor is én harcoltam ki, a háziorvosom szerint csak sokat zabálok... szerencsére ő már nyugdíjba ment), szóval voltam hasi ultrahangon meg gasztroenterológián, se glutén, se laktóz nem jött ki, gyomortükrözés se talált komolyabb gondot. Annyiban maradtunk, hogy biztos a stressz.

Teltek az évek, a panaszaim pedig egyre erősödnek... már a mindennapi életet nehezíti, ez már nem fogható rá arra, hogy a stresszes helyzetekre hasmarssal reagálok...


2019. jún. 3. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Kimondott diagnosztikai módszer nincs rá. Általában tünet együttes alapján és egyéb dolgok kizárása után szokták ezt a diagnózist felállítani. Esetleg kolonoszkópiát szoktak és nálad már a többi tesztet megcsinálták.
2019. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!