Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek az IF...

Mi a véleményetek az IF (Intermittent Fasting) diétáról?

Figyelt kérdés
Valaki próbálta inzulinrezisztensként?

2020. jún. 22. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, egy hete diagnosztizáltak nálam inzulinrezisztenciát.
2020. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Laylah ***** válasza:
Nem hiszem, hogy jót tenne. IR-esként pont az lenne a lényeg, hogy ne legyen megterhelve a szervezet, tehát sokszor enni keveset, nem éhezni, de nem is jóllakni. Időszakos böjt esetén ennek pont az ellenkezője történik, lényegében az egész napi kajádat 4-6-8 óra alatt viszed be, ezzel nem kicsit jóllakva, bepörgetve az anyagcserét, aztán a további 16-18-20 órában meg, mikor sikerült nagy nehezen mindent megemészteni a gyomorban, akkor meg éhezel. Szerintem ennél rosszabbat nem tehetsz magaddal IR-esként.
2020. júl. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi van abban az esetben, ha az IF (mondjuk 4 órás időkerettel) egy low carb diétával van párosítva, hogy ne kelljen a szervezetnek annyi inzulint termelnie? Akkor is rossz? És mi van nagyon low carb diéta (<50 gramm ch) esetén? Az 20-25 gramm per étkezés, ha kétszer eszek négy óra alatt.
2020. júl. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Laylah ***** válasza:

Az szénhidrát hiánya nem tesz jót a testnek, legfőképpen az agynak. Jelentősen romlik a koncentrációs képesség, de akár látászavarok, fejfájás, ilyenek is lehetnek belőle ideiglenesen. A szénhidrát nem ellenség, azt meg kellene érteni. Csak nem mindegy, hogy miből viszed be (lassú vs gyors felszívódású).

De bármilyen diétát is csinálnak az emberek, az alapja mindnek a matek: kevesebb kalóriát bevinni, mint amennyit elhasználsz. Csak a módszer változik. Ugyanúgy lehet fogyni, ha napi 5-6 alkalommal eszel kevesebbet, mint ha mondjuk napi egyszer ennél meg 1500 kalóriányi ételt (és italt!). Csak az változik, hogy hogyan érzed magad közben.

2020. júl. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ilyen szempontból minden, hogy hányszorra eszem meg azt az X kalóriát. Azért érdekel mégis az IF, mert a munkám miatt nincs lehetőségem hétközben kettőnél többször enni, de az inzulinrezisztenciám miatt kell találnom valami megoldást arra, hogy ne romoljon a helyzetem. Plusz nagyon sokat kéne fogynom.
2020. júl. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Laylah ***** válasza:
Lényegében már csinálod ezek szerint. Alapesetben azt mondanám, hogy akkor csak csökkentened kéne a bevitt étel mennyiségét, de szerintem jobb lenne megkérdezni egy dietetikust, én nem értek ilyen szinten az IR-hez, nem vagyok érintett, csak kolléganőm példáját látom és olvastam mások tapasztalatait.
2020. júl. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért IF-nek nem nevezném, amit csinálok, mert nem 4-6-8 óra alatt eszek kétszer, hanem kb. 12 óránként egyszer. Kivéve hétvégén, akkor van, hogy ebédelek is, de a megszokás miatt van, hogy elfelejtem.


IR miatt aggódom, mindenki azt mondja, hogy 5-6-szor kell enni, mert különben baj lesz, cukorbeteg leszek, stb, de nekem erre nincs lehetőségem. Hajnali fél négykor kelek, fél ötkor reggelizek, negyed hatkor indulok dolgozni. A munkahelyen nem tudok enni. Négy körül érek haza, fél öt körül tudok leülni enni. Hat óra körül már megyek aludni. A dietetikus is csak annyit mondott, hogy ez van, meg kell oldani, de hát nem tudom megoldani.. Fogok kérni időpontot magánkórházban dolgozó dietetikushoz, csak attól félek, hogy ő se fog többet mondani, mint az a kettő, akiknél eddig jártam. :(

2020. júl. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Laylah ***** válasza:
Ez esetben a munkahelyváltás lenne a legjövedelmezőbb az egészséged szempontjából, sajna...
2020. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Levelezőn egyetemre járok, még csak érettségim van, semmilyen fizikai munkát nem végezhetek. Nehéz olyan munkát találni, amit ülve lehet végezni, nem kell hozzá képzettség és elég rugalmasak ahhoz, hogy mellette egyetemre járhassak. :/
2020. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!