Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Táplálkozás

A kérdés

Most akkor melyik az egészségesebb (kevésbé megterhelő a gyomor számára)? A napi többszöri étkezés kisebb adagokkal, vagy a napi kevesebb étkezés nagyobb adagokkal (aka időszakos böjtölés - intermittent fasting)?

A személyi edzőm (és sok másik ismerősöm szerint) az az edészséges, ha napi minimum 5x étkezünk kevesebbet, mert az kevésbé megterhelő a gyomornak.

Az interneten viszont sok olyan tanulmányt lehet olvasni, amely szerint a gyomornak kell bizonyos időkeretet adni, amíg pihenhet és nem emészt, nem dolgozik egyáltalán.

Keress kérdéseket hasonló témákban: intermittent fasting, egészséges táplálkozás, táplálkozás

márc. 23. 15:30  Privát üzenet  

A válaszok

Szia!:)

Az ismerōseidnek van igaza.Mindenképpen megadod magadnak avval az idōt az emèsztèsre, hogyha kicsit fogyasztasz napi 5-ször.Mert mire màr a következō adagot eszed a gyomrod màr le is bontotta az elōzōt.Feltéve ha nem nehezen emesztheto eteleket eszel.

# 1/3Időpont márc. 23. 21:45 Privát üzenet
tgt nevű felhasználó válasza:

Sokszor kevés, az a helyes.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont márc. 24. 06:19 Privát üzenet
Én mind a két irányzatot alaposabban megvizsgáltam régebben. Eldönthetetlen. Pro és kontra érvek száza. Gondolom te is sok ilyet olvashattál. Csináld azt, ami neked jobb. Nekem például sokkal jobb az időszakos böjtölés (16/8), mint a sokszor kis adag.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont márc. 25. 14:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tapasztalatok időszakos böjtről?
Hogyan kűzdjem le az időszakos falási rohamokat?
Az intermittent fasting / időszakos böjt (16:8) javasolt fiatalok/tinédzserek számára?
Időszakos böjtölés munka és edzés mellett?
Gyomorproblémaal küzdök. Próbálkozom, hogy többször kevesebbet egyek, de nem igazán tudom, mi az a mennyiség, ami nem kevés, de nem is megterhelő a gyomornak. Mennyiszer és kb. mennyit kéne enni?
Ha a reggelt egy pohár tejjel vagy kakaóval kezdem, az mennyire megterhelő az emésztőrendszernek? Mit célszerű fogyasztani reggelire?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Táplálkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!