Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Próbálta már valaki az intermi...

Próbálta már valaki az intermittent fasting-ot?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róla? Tényleg annyira jót tesz a szervezettel, ahogy mondják?

2018. okt. 12. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nagyon sok éve kvázi mindennap így eszem, de ez automatikus, képtelen vagyok máshogy. Ennek megfelelően nem tudom, mi lenne nélküle. Gyerekként még reggeliznem kellett, az nekem iszonyatos, de én eleve kicsit speciális eset vagyok, mivel ha egész nap ennék, akkor brutálisan túlenném magam s az, ugye, nem is egészséges, nem is esik jól.

Régen 16/8 körül ettem, aztán az evési ablakom lecsökkent. Most megint igyekszem ráállni a napi egy evésre, de egy ekkora haspóknak, mint én vagyok, akkor is necces, ha jelenleg ez az ideális étkezés számomra.


Annak tesz jót, aki tud megfelelően enni így is. Van, aki a saját étrendjén képtelen 8 órában eleget enni, sőt, van étrend és ember, ahol egész nap is ez van.


Olvastam jókat az időszakos böjtről, de biztos vagyok benne, hogy maga az étrend sokkal fontosabb. A kalóriabevitellel azért összefügg, időszakos böjtben sokkal kevesebben tudják brutálisan túlenni magukat. Sorolhatnám a lelki és egyéb előnyeit (böjtben nem repül rá az ember minden szembejövő édességre, amit kínálnak neki, nem kell vennie valami vackot, ami épp a büfében van, mert majd eszik, ha hazaér... bár ételcsomagolással ez megoldható amúgyis, de sok ember kényelmes)...

Fizikailag az autofágiát szokták emlegetni, de más előnyei is lehetnek, ha a szervezetnek nem kell szinte egész nap emésztenie. De mondom, én ezt nem érzékeltem, az étrendváltozásaimat annál inkább.


Akinek pedig nem való, annak nyilván rossz. Ez szinte minden táplálkozási dologra igaz.

2018. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bazita ***** válasza:

Én csinálom már egy jó ideje.

A standard 16/8-cal kezdtem.

Most 4. napja, hogy váltottam az OMAD-ra. Ez a "one meal a day", vagyis minden kaját, amit egy alatt ennél még, az egy ültödben küldöd be. Tetszik idáig.


Az egészségügyi előnyeiről angolul találsz 3 rakat videót a jutubon, a kommentekben meg a személyes tapasztalatokat.


Nekem azért jó, mert könnyebb így enni.

A kajaval való kapcsolatom mondjuk zűrös, gyerekként túlsúlyos voltam, és a mai napig a kaja az egy menedéket jelent a nehézségek elől.


Azt vettem észre, hogy ha 2* eszek egy nap, akkor az 1. és 2. étkezés közti idő pokolian telik, csak azon kattog az agyam, hogy mikor ehetek már újra. Viszont ehgyomorral várni meg könnyebb.


23-24 óra múlva meg úgy bekajalok (hízás nélkül, sőt, jelenleg kalória deficittel), hogy egy jó időre elég az ételből.

2018. okt. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bazita ***** válasza:

Bónusz: ezt a dolgot baráti körben/családban csak óvatosan oszd meg.


Az emberek fejében érdekes dolgok vannak a táplálkozással kapcsolatban, és elképzelhető, hogy lehurrognak (különösebb ismeretek nélkül). Próbáld ki, ha tetszik, akkor csináld.

2018. okt. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!