Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen étrend lenne számomra...

Milyen étrend lenne számomra ideális?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 4 hónapban sikerült leadnom a feleslegem, ami azt jelenti, hogy 88 kilóról sikerült 78-ra lemenni (180 cm magas vagyok).

Egy pár kilót szeretnék még fogyni ,utána pedig szeretnék izmosodni, azonban nem igazán tudom, hogy milyen étrend lenne számomra ideális.

Jelenleg itthon edzem napi 1 órát, mellette próbálok relatív normálisan étkezni, azonban nem igazán bírom 4 napnál tovább, és mindig eljön a nap, amikor egész nap zabálhatnékom van, és rengeteg szemetet össze eszek.

Persze tegyük hozzá, hogy nem követek normális diétát, azt eszem nagy részt ami itthon van, így ezek sem a legmegfelelőbb ételek sajnos, így gondolom ez okozhatja a folyamatos éhséget is.


Valaki tudna esetleg egy normális étrend összeállításában segíteni?



2020. jún. 22. 23:17
 1/3 Ákos13 ***** válasza:

Az a lényeg, hogy ne azt edd, ami otthon van. Pontosabban fogalmazva: tegyél róla, hogy egészséges ételek legyenek otthon.

Amire szükséged van izomépítéshez, az jó minőségű fehérje, jó minőségű szénhidrát, és lehetőleg egészséges zsírok.

Zöldségek, gyümölcsök, teljes kiőrlésű gabonák, csirkehús, hal, olívaolaj, avokádó, diófélék, hüvelyesek.

Izomépítéshez legfontosabb a fehérje, így a csirkemell és a hal nem hiányozhat az étrendből, a hal az omega-3 zsírsavak (DHA és EPA) miatt is fontos.

Köretként a sima fehérrizs helyett javasolnék barnarizst, bulgurt, de talán legjobb a kinoa, teljes, magas biológiai értékű fehérjével. Mellé még zöldségek, pl. saláta, brokkoli, uborka, paradicsom, stb. Tojás is mehet, főleg reggelire.

Ezek mellett zabpelyhet, zabkását is javasolnék reggelire, tömegnöveléshez, izomépítéshez szintén jó a szénhidrátok és a fehérjék miatt.

2020. jún. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kicsit egyszerűbbre lefordítva...😅

Szerintem sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy drága egészséges kajákat ehessenek, de szerintem meg lehet oldani hétköznapibb kajákkal is.


Fontos, hogy reggelizz. Annyi helyen ezt lehet hallani, de tényleg fontos. Ez adja egész napra az energiát. Reggelire szénhidrátban és fehérjében dús ételeket ajánlok. Az alapanyagok tehát lehetnek: tojás, SOVÁNYhús (hal, csirke, pulyka), zabkása (házilag!), esetleg smoothie, amibe raksz zabpelyhet is. Ajánlom forrásként a YouTube-t ;)


Tízórai: sok zöldség VAGY egy kevés gyümölcs. De itt is lehet smoothie csak kevesebb szénhidráttal, tehát most zab nélkül.


Ebédre mindenképpen ajánlom, hogy főtt kaját egyél és ne hagyd ki a LEVESt. Laktat és tulajdonképpen csak folyadék. Másodiknak viszont nem ajánlom a zsírosabbnál zsíros ételeket (pl. hurka-kolbász, grillcsirke, lángos, stb). Ha mégis becsúszik ilyesmi, akkor csak kevesebbet és szintén sok zöldséggel vagy mellé gyümölccsel. A FŐZELÉKeket nagyon támogatom. Csupa rost, laktató és segíti az emésztést.


Uzsonnára: ugyanazt mint tízóraira


Vacsorára: Na az egy hülyeség, hogy 6-ig ehetsz. Alvás előtt 2-3 órával nem ajánlott enni a nyugodt alvás érdekében, de nem befolyásolja a fogyásodat, mert az egész napos kalóriabevitel határozza azt meg. Ide azért már nem ajánlott olyan sok szénhidrátot fogyasztani (de ez is az alvás miatt), inkább laktató, fehérjedús ételeket.


Kisebb de fontos tippek:

-Azért lenne jobb a napi (kisebb, de) 5 étkezés, mert így az emésztésed "tudja tartani a tempót", anélkül, hogy kevesebbszer, viszont úgy megtömnéd a gyomrod, hogy nem csoda, ha kitágul.

-Ha kisebb tányérokat használsz,amit jól megtömsz, akkor az agyad úgy érzékeli, hogy egy telitállal ettél.

-Szintúgy a kisebb evőeszközökkel. Ha többször lapátolsz a szádba, több ideig is tart az éves és az agyad megintcsak úgy érzékeli, sokat ettél.

-Apropó idő. Ne kapkodj, próbálj lassan enni, mert ha gyorsan befalod az ételt, el sem jut az agyadig az információ, hogy te eleget ettél.

-A víz. Tudom, sokak számára a halált jelenti, hogy mindenhol az van: "Igyál sok vizet". De tényleg HATÁSOS! Minden étkezés előtt megiszol 1-2 pohár vizet az már 2in1. Evés után sokkal inkább tele érzed magad és talán nem is tudod az egészet megenni, másrészt, ha minden étkezés előtt megiszol ennyi vizet, akkor a napi vízszükségleted is nagyjából meg lesz :) Azt pedig had ne soroljam fel mennyi mindenre jó a víz! :o Fogyás szempontjából mindenképpen jó :) Az emésztést is gyorsítja. De hogy ne legyen nagy kínzás, ezt lehet kiegészíteni teával (max édesítővel(stevia)!)


Na ennyit erről remélem segítettem 😅 Nekem egész életemben bevált és egyáltalán nem az a fajta vagyok, aki semmitől sem hízik.


168cm, 54kg

16/L

2020. okt. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Jaaj az előző vagyok a legfontosabbat kihagytam.


SOHA ne vond meg teljesen magadtól az édességet/finomságokat, mert az falási rohomokba fog torkollani, mint ahogy azt írtad is.


Ha minden bap megeszel egy szelet müzlit vagy max 1 rúd kinder csokit, abból nem lesz bajod. A lényeg, hogy ne olyat vegyél, amiből sok van (pl. zacskós kiszerelesek, egy zacskó chips, nápolyi, tábla csoki, stb.), hanem, amiből csak egy kevés van. Nagyon maximum egy szelet Mars csoki, ha mondjuk 3 naponta eszel édességet (mert az azért elég kalória dús).

Mégha nehéznek is tűnik, de hidd el menni fog ilyen teljesértékű étrend mellett, kibírod ennyi édességgel :)

2020. okt. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!