Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek mennyi szénhidrát...

Szerintetek mennyi szénhidrát lenne ideális számomra?

Figyelt kérdés
169 cm vagyok, 57-58 kg, és lány vagyok. Illetve azt tudni kell rólam, hogy nem sportolhatok ideiglenesen egy betegség miatt. Egy éve 68 kg voltam, csak nagy odafigyeléssel leadtam 10 kilót, viszont most nem tudom, hogy mennyi lenne az ideális a súlyom megtartásához.
2015. febr. 28. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Kezdd el vezetni a napi bevitt szénhidrátmennyiséget. Ha elkezdesz hízni, csökkentened kell. Ha fogynál, nyugodtan emelheted egy kicsivel az adagot.

De remélem tudod, hogy a zsíroktól is lehet hízni.

2015. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is vezzes listát erről és kiderül
2015. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igazából a mostani napi adag körülbelül 140 gramm, négy részre elosztva. Viszont mikor egyszer kérdeztem, hogy ez jó-e, akkor mondták, hogy ez rengeteg, és hogy a fehérjét kéne növelni, viszont ezt nehezen oldanám meg, mert vegetáriánus vagyok, és főleg tejtermékekből (azért inkább zsírszegényeket veszek, mert elég sokat fogyasztok belőlük, és ezért túl sok lenne a zsír), olajos magvakból viszem be, valamint napi 200-250 gramm gyümölcsöt, és 800 gramm zöldséget eszek és hüvelyeseket, ezért nem változtattam, mert szerintem ez rendben van, és csupán kíváncsi voltam, hogy mennyi lenne az ideális.

Igen, tudom, hogy a zsírra szükségem van, figyelek is rá, ahogy fentebb is írtam, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű zsírt vigyek be, azaz olyan napi 65-75 grammot.

Nagyon fontos ez nekem, mert régen nagyon sokat piszkáltak a kinézetem miatt.

2015. febr. 28. 19:27
 4/6 anonim ***** válasza:

A 140 gramm szerintem pont hogy jó,ez epphogy 3x ttkg. Ha nem vagy extrem hizekony akkor ezzel szinten tudod magad tartani.


Feherjeből napi legalabb 110 g kene.

Igyal feherjeturmixot vagy rakd kajaba,az is napi kb 20 grammot jelent.

2015. márc. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ahogy számoltam, a napi fehérje bevitelem épp 110-120 gramm szóval ez megvan.

Köszönöm a válaszokat!

2015. márc. 1. 11:32
 6/6 Sowilo ***** válasza:

Roppant egészségtelen tejtermékekre alapozni a fehérjebevitelt, meg úgy általában tejterméket fogyasztani. Lakto-ovo vegetarianizmusba belefér a tojás, ha húst nem eszel, én a helyedben arra alapoznék. Lehet venni tojás alapú fehérjeport is, a stillmass pl jó áron adja. Ha minden kötél szakad, olajos magvakból is vihetsz be fehérjét, de ehhez egyszerre többfélét kell enned, hogy kiegészítsék egymást az aminosavprofilok.


/sajnálod az állatokat?:)/

2015. márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!