Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tennétek, következő...

Mit tennétek, következő lépés? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbálom röviden tömören aztán max ha van kérdés írom. Nagy étkezési szakértők előnyben!:D


A problémám eredete lassan egy hónapja indult bármi előjel nélkül. Úgy tűnt lett egy gyomorrontásom, vagy megterheltem a szervezetem (hízókúráztam előtte, sokfélét ettem). A székletem gyakran átment lágyba, emellett szagos bélgázok lettek. Mivel hipochonder vagyok és nem múlt már napok óta, bepánikoltam teljesen.. Étvágyam se volt a stressztől, szám is kiütött belül. Elmentünk egyet kikapcsolódni párommal, akkor javulni látszott a helyzet napokig. Grilleztünk egyet, utána újra jött a dolog, de csak pár napra. Azóta hol normális, hol lágy a székletem és a fingás is olyan hogy csak néha büdös, de akkor eléggé. Hasam nem fáj vagy ilyesmi.

Elmentem ezzel így dokkerhez, aki intolerancia tesztet javasolt, semmi másra nem küldött, de ott meg mire időpontot kapnék megőszülök, főleg mivel még nyitva sincs a vírus dolog miatt.. Gondolkozom elmenjek-e ilyen magánra vérképet csinálni erről.


Családom szerint tuti a stressz az oka, de én már nem tudom.. Szerintetek? Bármi féle javaslat?(: ha magánba mennék, kiket/mit tudnátok ajánlani? Érdemes ilyen képet kérni?


Nagyon köszi a segítséget! Vigyázzatok le ne égjetek ebben a melegben!


21/L



2020. júl. 6. 13:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Jaa én írtam neked, mondom mit csinálj: menj el a tesztre amikor tudsz, megnyugszol.

Rendszerezd az evésed!!! Nem tudom ezt kellően hangsúlyozni, reggeli ebéd vacsora + 1 nasi ugyanakkor minden nap! Ha kell komolyan állíts egy értesítőt kezdésnek.

Napi 1,5 lityi VÍZ legyen meg! Tedd tele az üveget és fogyjon el.

Emellett napi 40 perc mozgás, edzés, hogy beinduljon a rendes bélműködés!


Ezt így tessék nyomni! Ha eddig volt rendszer az életedben, most felborult és ezért van ez. És ne stresszelj, csak élvezd ezt az életmódot és chill. Remélem tudtam segíteni!

2020. júl. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ja és ne 2 napon belül várj változást..(: türelem és élvezd ez a lényeg, fogd fel úgy mint egy egészséges hobbit!
2020. júl. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"belátom, hogy hipochonder vagyok ... 160 centi vagyok és 42 kiló."

Szerintem keress egy pszichológust is, biztos, ami biztos!


"Az Ön testtömeg indexe:

15.6

Ön sovány

Osztályozás (Kg/m2)

Normál 18,5 - 24,9

Túlsúly 25 - 29,9

I. fokú elhízás: 30 - 34,9

II.fokú elhízás: 35 - 39,9

III. fokú elhízás >40

Az Ön ideális testtömege:

55.55 kg

Kívánatos szélsőértékek:

47.4kg - 63.7kg"

[link]


Ez azt jelenti, hogy még ha vékony típus vagy, akkor is több mint 7 kiló hiányzik rólad, így nem csoda, ha testileg-lelkileg nem érzed jól magad a bőrödben!

2020. júl. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#13

Oké persze, de a testtömeg index úgy elb@aszott dolog ahogy van.

Minden ember más, másak a paraméterek, genetika, ő is írta, hogy édesanyja is ilyen volt leánykorában. Van egy barátnőm, detto ugyanez volt 25 éves koráig, 165 centihez volt 45 kiló.


Plusz a kérdező írta, hogy volt emiatt orvosnál, nézték a vérképét és pajzsmirigyét is. Az én párom (fiú) is vékony alkat az apja után: 180 centihez 56 kiló. Tökéletes vérképpel, pm működéssel. Tehát igen, mehet a többlet kalória, de ne stresszeljen erre rá semmiképp! És mozogjon mellé, ne kardiót, erőnlétet.

2020. júl. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
De volt olyan ismerősöm, aki nem természetesen vékony volt és éheztette magát.. na nála meg is jelent a gond, durva depresszió társult mellé és elment a menzesze fél évre. Nőknél jelzi a szervezet, ha gáz van így és ő ránézésre egészségtelenül vékony volt, nem csak simán vékony. a 45 kilós barátnőmön így "eloszlott" szépen, nem volt kint semmije.
2020. júl. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"ő is írta, hogy édesanyja is ilyen volt leánykorában."

De lehet, hogy az édesanyja is azért volt ilyen, mert ő is anorexiás volt...


"Van egy barátnőm, detto ugyanez volt 25 éves koráig, 165 centihez volt 45 kiló."

És lehet, hogy ő is...


"Plusz a kérdező írta, hogy volt emiatt orvosnál, nézték a vérképét és pajzsmirigyét is."

Arról viszont nem írt, hogy mi lett a vizsgálatok eredménye.

2020. júl. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

#16

ANOREXIA?? Nem látod, hogy hízókúráztam? Tudod te mit jelent az az anorexia, már bocsánat? Az anorexiás az, aki önszántából nem akar hízni jóég.. És nem, édesanyám közel sem volt anorexiás, mindent mindig megevett, jó evő volt mint ahogyan most is. Én sem válogatok, kiskoromban sem tettem, mindig is hízni akartam, sosem fogyni! Bocs de ezt egyenesen kikérem magamnak.. Nagyon szarul esik ha ezzel jönnek, mikor közöm nincs ilyen beteges önképhez! És az eredményeim tökéletesek lettek, a doktornő azt mondta makk egészség vagyok, csodálatos értékekkel, a pajzsmirigy jó értéken belül mozog. Azt mondta stresszelek és ezért vannak gondok, nem azért mert anorexiás lennék, Jézusom benne ez fel sem merült mert látta és tudta hogy hízni szeretnék. És igen, a 14-es mellé állnék, hogy vannak genetikai tényezők melyek ezt befolyásolják, ő is ezt mondta orvosként, anyagcsere függő és van aki ráadásul fogyaszt a stresszhelyzet, más meg stresszevő. Ahány ember, annyi féle.

2020. júl. 6. 20:08
 18/24 anonim ***** válasza:

Egy anorexiás pont így szokott tiltakozni, ha felmerül a téma...

De oké, lehet, hogy (már?) nem vagy az, mindenesetre akkor is lelki háttere lehet, te magad is mondod (stresszevés), ezért javasoltam a pszichológust.

2020. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Ember.. Tudom mi az az anorexia. Tudatosan zabálok nem érted meg?:D láttam már anorexiás embert, és bocsánat senkit nem akarok megbántani, de nem tudom hogy lehet valaki olyan buta, hogy fogyni akar mikor csont és bőr láthatóan.. Tehát pontosan tudom mi az és azt is hogy olyan messze állok tőke mint Makó Jeruzsálemtől. De egy orvos eleve rádnéz, megmondja anorexiás vagy. Tök máshogy vékonyak, mint egy természetes vékony ember.


Igen, a stressz sokkal inkább közrejátszik látod? Ezt bevallom mert ez viszont igaz. Rajtam a stressz fogyással jöhet ki, vizsgaidőszakban is az volt.

2020. júl. 6. 22:47
 20/24 anonim ***** válasza:
És mi következik ebből, ha nem a pszichológus?
2020. júl. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!