Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tennétek, következő...

Mit tennétek, következő lépés? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbálom röviden tömören aztán max ha van kérdés írom. Nagy étkezési szakértők előnyben!:D


A problémám eredete lassan egy hónapja indult bármi előjel nélkül. Úgy tűnt lett egy gyomorrontásom, vagy megterheltem a szervezetem (hízókúráztam előtte, sokfélét ettem). A székletem gyakran átment lágyba, emellett szagos bélgázok lettek. Mivel hipochonder vagyok és nem múlt már napok óta, bepánikoltam teljesen.. Étvágyam se volt a stressztől, szám is kiütött belül. Elmentünk egyet kikapcsolódni párommal, akkor javulni látszott a helyzet napokig. Grilleztünk egyet, utána újra jött a dolog, de csak pár napra. Azóta hol normális, hol lágy a székletem és a fingás is olyan hogy csak néha büdös, de akkor eléggé. Hasam nem fáj vagy ilyesmi.

Elmentem ezzel így dokkerhez, aki intolerancia tesztet javasolt, semmi másra nem küldött, de ott meg mire időpontot kapnék megőszülök, főleg mivel még nyitva sincs a vírus dolog miatt.. Gondolkozom elmenjek-e ilyen magánra vérképet csinálni erről.


Családom szerint tuti a stressz az oka, de én már nem tudom.. Szerintetek? Bármi féle javaslat?(: ha magánba mennék, kiket/mit tudnátok ajánlani? Érdemes ilyen képet kérni?


Nagyon köszi a segítséget! Vigyázzatok le ne égjetek ebben a melegben!


21/L



2020. júl. 6. 13:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Hm.. Mondjuk ha ennyire rá tudsz stresszelni dolgokra, lehet tényleg pszichológus megfontolandó, ha nem tudod ezt elengedni. Szerintem ez lehet egy kóros hipochondria is. A stressztől megy a has, tipikusan a reggeli órákban, elmegy az étvágy stb.

Persze oké legyen meg az az intolerancia teszt, meg max konzultálj egyet gasztróssal. De barátnőmnek is ezt csináltak, aztán kiderült "csak" IBS-e van, kb kapásból rávágta neki a doki az elmondottak alapján, csak azért néztek egy allergiát neki meg egy UHt.

Volt egy mezei gyomorrontásod, amire visszarontottad a hasad, felborult a bélflóra te meg egyből kombinálni kezdtél és tuti hipos módjára utána is olvastál. Persze nem nyugszol meg. Hallgass a körülötted lévőkre! Ők biztos látják ha kattogsz. Vaaagy legyél a barátaiddal/pasiddal akármi, hogy tereljék a gondolataid! Figyelj ha követed a házidokid tanácsát semmi gond nem lesz. Piff teszt, elviszed az eredményt azt puszi majd mondja. Addig vágd magad nyugiba!

2020. júl. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszi az eddigi válaszokat!

Tudjátok mit? Igazatok van. Mivel tisztában vagyok azzal, hogy hipochonder vagyok, rá kell jönnöm, hogy simán itt is erről lehet szó. Kivétel nélkül mindenki(!) azt mondja nekem, hogy ez piti dolog, egy életmódbeli probléma és simán lehet rajta változtatni. Egy jó barátnőm az előbb beszélt a fejemmel, hogy megvallja nekem az őszintét, világéletemben volt erre hajlamom,csak nem akart megbántani, mindig feljövök valamivel és felnagyítom a tüneteket. Azt mondta, szerinte még az orvos is felesleges vizit volt, vissza kell térjek a régi életmódomhoz, hiányzik a rendszer az életemből.

Ugyanis én régen edzettem és mellé vittem be a többlet kalóriát, ami szinte egy hobbimmá vált és láttam is változást. Legalább le is foglalna. Magával példálozott, ő jelenleg napi 10 órában nyom nyári munkát, mellette heti 3x megy crossfitre és figyeli az étkezését egyszerűen nincs ideje unatkozni és ilyesmiket figyelgetnie magán. És úgy érzem igaza van. Mától lefoglalom magam, semmi után nem olvasok, nem esek kísértésbe, mozgok újra és élvezem amit csinálok.

2020. júl. 7. 18:19
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Na erről van itt nagyba szó kérem! Erről papolunk neked :D
2020. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nagyon jó döntés, sok sikert hozzá!
2020. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!