Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tennétek, következő...

Mit tennétek, következő lépés? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbálom röviden tömören aztán max ha van kérdés írom. Nagy étkezési szakértők előnyben!:D


A problémám eredete lassan egy hónapja indult bármi előjel nélkül. Úgy tűnt lett egy gyomorrontásom, vagy megterheltem a szervezetem (hízókúráztam előtte, sokfélét ettem). A székletem gyakran átment lágyba, emellett szagos bélgázok lettek. Mivel hipochonder vagyok és nem múlt már napok óta, bepánikoltam teljesen.. Étvágyam se volt a stressztől, szám is kiütött belül. Elmentünk egyet kikapcsolódni párommal, akkor javulni látszott a helyzet napokig. Grilleztünk egyet, utána újra jött a dolog, de csak pár napra. Azóta hol normális, hol lágy a székletem és a fingás is olyan hogy csak néha büdös, de akkor eléggé. Hasam nem fáj vagy ilyesmi.

Elmentem ezzel így dokkerhez, aki intolerancia tesztet javasolt, semmi másra nem küldött, de ott meg mire időpontot kapnék megőszülök, főleg mivel még nyitva sincs a vírus dolog miatt.. Gondolkozom elmenjek-e ilyen magánra vérképet csinálni erről.


Családom szerint tuti a stressz az oka, de én már nem tudom.. Szerintetek? Bármi féle javaslat?(: ha magánba mennék, kiket/mit tudnátok ajánlani? Érdemes ilyen képet kérni?


Nagyon köszi a segítséget! Vigyázzatok le ne égjetek ebben a melegben!


21/L



2020. júl. 6. 13:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

milyen kepet?

aki hipochonder, ne varialjon az etkezesevel, akkor nem lesz semmi baja

2020. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Intolerancia tesztre gondoltam, a vérképre. Oké hogy belátom, hogy hipochonder vagyok, de szerintem mindent erre sem lehet ráfogni és jobb utánajárni, ha van valami.
2020. júl. 6. 14:09
 3/24 anonim ***** válasza:
Csináltass egy hasi ultrahangot, az majd megnyugtat.
2020. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért nem mondta az orvosom amúgy.. Semmi ilyennek nem látta szükségét. Ha elviszem neki az eredményeket, lehet rákérdezek az uh-ra.
2020. júl. 6. 14:42
 5/24 anonim ***** válasza:
Talán azért nem mondta, mert tudja, hogy hipochonder vagy, és ha nem kezdtél volna hízókúrába, akkor minden rendben lenne. Ha normalizálod az étkezésedet, rendeződik. Egyébként miért kezdtél hízókúrába? Hány kiló voltál és milyen magas vagy?
2020. júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Én sajnos mindig is vékony voltam. Édesanyám is ilyen alkat volt, elmondása szerint 44 kiló volt mikor velem terhes lett. Voltam emiatt pedig 2 éve is vérképen+vizelet és tsh-t is néztek.

160 centi vagyok és 42 kiló.

Amúgy a hízókúrát nem ellenezte, csak nevettünk rajta egy jót hogy ritkán hall ilyet, mert ő speciel mindentől hízik.

2020. júl. 6. 16:40
 7/24 A kérdező kommentje:
Érdekes mert emellett nem tűnök nagyon soványnak, mert vékony a csontozatom. Ez a "szerencsém"
2020. júl. 6. 16:42
 8/24 anonim ***** válasza:
Édesem, mit szólsz ha azt mondom tiszta idegbe vagy vágva? Figyelj ez nem normális ezen ennyit aggódni már ne haragudj meg nem azért mondom! Ha a körülötted lévők mind tudják és látják idegeskedsz ne lepődj meg, hát az emésztésedre megy. Lehet már vége lett volna sokkal előbb, nem szabad ezen spanolni magad! Fogadjunk mást se csinálsz ezen lovagolsz. Figyelj látott orvos, hallott, menj el intoleranciára ha azt mondta, kész. De szerintem gondolta, hogy a stressz. Felejtsd már el kicsit a pároddal is azért jobb mert megnyugszol szerintem. A jó Isten így áldott meg, ki vékonyabb ki vastagabb beteges ezen szórakozni, felborítod a bioritmusod. Tessék berendszerezni a dolgaid, kímélő diétával most csak, szedj probiotikumot és igyál sokat! Minden oké nyugodj meg.
2020. júl. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Szerintem is sokkal egyszerűbb a képlet. Tegyük fel elkezdtél hízózni és már egy darabig ezt nyomtad. A hasad megszokta a kalóriatöbbletet. Gondolom leálltál mellette a mozgással, ezért renyhe lett a bélműködésed, nem volt megfelelő bélmozgásod. Aki edz mert erősödni akar, úgy eszik mellé sokat, mert mozog és úgy nincs belőle gond, megy rendesen az emésztés.

Lehet mennél a megszokott ütemben wc-re, de nincs benned annyi tápanyag vagyis lágyan jön ki. Minőségi/mennyiségi tápanyaghiány is kiütést okoz a szájban, meg a stressz is!

2020. júl. 6. 18:01
 10/24 A kérdező kommentje:

Ezt a választ írták nekem még privátban,azért ide írom köszönöm!

Csak ha valaki idetéved lehet neki is segít majd. Ezzel mondasz valamit ..

2020. júl. 6. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!