Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi fehérjét szabad bevinni...

Mennyi fehérjét szabad bevinni egy nap?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ostoba kérdés, de én reggelire nagyon sokat szoktam enni. Mi van akkor ha a reggelim minden mellett tartalmaz két darab tojást, ebédre görög joghurtot eszek lenmaggal/gyümölcsökkel és zabpehellyel, aztán még rá jön a többi étkezés. Azt tudom, hogy a zabpehely is tartalmaz fehérjét. Ha én ezek után vacsorára pl megeszek 2 főtt tojást az elég fehérje? Vagy még mindig kevés, esetleg sok?

165 cm vagyok és 50 kg.


20L



2020. júl. 14. 22:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
kevés
2020. júl. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

4 tojás kb. 20 g fehérje. A joghurtban, zabpehelyben nincs valami sok, a zöldségekben (kivéve hüvelyesek), gyümölcsökben elenyésző. Ha ezeken kívül nem eszel még valami fehérjedúsabbat, akkor ez kevés.

Én kb. 70-80 g fehérjét szoktam bevinni naponta, ennek kb. 2/3-a jön húsból, tojásból (3 db), sajtból. A többi növényi, főleg magvakból (pl. mandula, kesudió), néha hüvelyesekből.

163/53/N

2020. júl. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!