Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Előfordulhat, hogy a gluténérz...

Előfordulhat, hogy a gluténérzékenységet állandó puffadás jelzi?

Figyelt kérdés
Nincs hasmenésem, hasam sem fáj, viszont már hetek óta minden nap fel vagyok puffadva.

2020. júl. 19. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat. Persze ezer más oka is lehet
2020. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előjele lehet szerintem. Ha már kialakul gyakori híg széklettel jár, és hasfájással. Van akinek bőrtünetekkel is, kiütésekkel.
2020. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A lisztérzékenység vérből mutatható ki, tehát a vér nélküli tesztek nem alkalmasak a szűrésre.

. A leggyakoribbak ezekből a bélrendszerben jelentkező panaszok: a puffadás, a hasmenés, a hasi fájdalom, a székrekedés vagy a zsírfényű széklet.


Igen. Egyébként én is glutenes vagyok, viszont nekem fejfájással és látás zavarral kezdődött. Kérj háziorvostol időpontot vervetelre, mert abból egyértelműen ki lehet mutatni ha érzékeny vagy rá.

2020. aug. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3

Sajnos mondjuk nem egyértelműen engem ezért egyszer nagyon kioktatott egy dietetikus. Egy vérkép legalábbis kevés. IgA kép nem mindenkinél mutatja ki, mert van rejtett érzékenység. Ezért kellhet mellé egy IgG is.

De sokszor követelik ki a biopsziát, neked nem csináltak?

2020. aug. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 nem, nekem egy egyszerű vérvételből volt
2020. aug. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De jó neked!

És pedig nem magánba mentél gondolom, hanem rendesen gasztróra. Én nagyon félek, hogy muszáj rá tükrözést csinálni..

2020. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Reméljük, hogy nem. Kitartás!:)
2020. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előfordulhat igen. De a puffadás az nagyon sok más betegség tünete is lehet. Olyan mint a fejfájás rengeteg dolog miatt lehet. Ha olyan gyanúd van,hogy glutén érzékeny vagy akkor kérj a háziorvosodtól gasztróra beutalót. Ott majd a doki elküld a megfelelő vizsgálatokra. A diagnózis felállításához nem elég a vérvétel kell tükrözés is. Adókedvezményt csak úgy kaphatsz! A tükrözést pedig túl lehet élni. Nem olyan rossz,mint ahogy hangzik. Pár perc. Nem fáj inkább kellemetlen.
2020. aug. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!