Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbeteg lennék?

Cukorbeteg lennék?

Figyelt kérdés
Egy éve derült ki nálam az IR. Nemsokára megyek cukorterhelésre. Van vércukorszint mérőm (3 hónapja kaptam), az értékek mindig jók voltak, eddig egyszer volt 8.3 étkezés után 1 órával, banánt ettem. Az ilyenek nagyon megdobják a cukrom (banán, paradicsom). Attól félek, hogy a cukorterhelésnél is felmegy az érték nagyon magasra, ha már szimplán egy banántól is 8-as. Szerintetek?

2020. júl. 30. 10:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Az éhgyomri mérések 4.7- 5.4 közöttiek.

Étkezés után 5.6- 6.6 attól függ mit eszek.

Ilyen értékekkel lehetek cukorbeteg?

Mozogni szoktam, 6 km-t futok kb heti 2-3x. Néha viszont elgyengülök, és eszek csokit (40g) vagy finomított lisztes dolgokat :(

Fogytam 7 kg-ot, még szeretnék olyan 10-et leadni. Ha ezt leadom ezzel is csökken az esélye a cukorbetegségnek ugye?

2020. júl. 30. 11:17
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen, ha fogysz, akkor csökken az esélye a cukorbetegségnek.


Nyilván beszéltél dietetikussal, aki megmondta, hogy melyik étkezésre hány g szénhidrátot lehet enni. Ha nassolni akarsz, az is belefér, de cukormentes, édesítőszerrel készült dolgokat egyél.


Elméletileg fehérlisztes dolgokat is lehet enni, csak meg van szabva, hogy melyik étkezésen.

2020. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Azért IR és DM között van még egy átmenet, ami az IGT. Ha étkezés után felmegy a cukros, de 9 alatt marad, akkor IGT-ről beszélünk. Ha fölé megy, akkor DM.
2020. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Cukrod*

Bocsi, autocorrect

2020. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

3. 11 az az érték és nem 9...


[link]

2020. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, kb 1,5 évvel ezelőttig. :) 2 hónapja volt online konferencia, már nem ez a legújabb szakmai ajánlás.
2020. júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
6. Az hogy online konferencián mit beszélnek az egy dolog, ilyen az 5.5 éhomi is....nézd meg a EMMI hivatalos protokollját még mindig 11 van 😉😉
2020. júl. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van ahol 5.5 után már emelkedett éhomi értéket mondanak egyes ajánlások szerint, de nálunk még mindig 6os..
2020. júl. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
6. De árulom szerintem kevés olyan diabetológust fogsz találni, aki egy tízes terhelt cukorra rá meri írni a type 2 diabetest...
2020. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Diabetologiai szakasszisztens vagyok, a főnököm endokrinologus, diabetologus orvos. Csak tudja, mit beszél. :)
2020. júl. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!