Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez ugye nem anorexia?

Ez ugye nem anorexia?

Figyelt kérdés

Jelenleg 167cm 50kg vagyok. Mostanában már van 1 hónapja, hogy folyton a kalóriák számolgatása körül forog az életem.

Amikor eszek mindig būntudatom van, mindig igyekeztem keveset enni. Amikor hoztak nekem valami csokit azt mindig kivettem a hūtōböl pl és eldugtam valahol a szobámba: azt állítva, hogy "megettem". Vagy pedig rosszabb esetben megrágtam és kiköptem a wc-be.

(5OOkcal alatt jártam mindennap bōven)

Aztán mostanába kb 1-2 hete elhatároztam, hogy enni fogok normálisan (még csokit/édességet is!) de amikor eszek mindig elkap a būntudat, hogy most csomót ettem és ez a sok kaja mind zsirrá rakódik le bennem.

Szóval tudni kell, hogy kívánom az ételt, a csokit meg minden de ha valaki meg is kínálna simán rá vágnám, hogy "nem kérek, köszönom. Nemrég ettem."

És még tegnap is volt, hogy az ételt/csokit megrágtam azzal az indokkal, hogy érezzem az ízét de utána kiköptem (legyen az a wc vagy akár szalvéta) ha senki sem figyel, senki sincs ott.



Amikor másodszorra mentünk a barátnōimmel mekibe (esetleg moziba) és én semmit sem kértem azt mondták szórakozottan/nevetgélve, hogy anorexiás vagyok. (Azthiszem viccnek szánták és csak hülyéskedtek) Én természetessen nem komolyan véve nevettem velük együtt.


De most így belegondolva mivan ha esetleg ez igaz?


Mit kéne csinálnom ilyenkor? Hogyan álljak le ezzel a fogyókúra cuccal? Járt már valaki hasonló cipōben mint most én?

Nyugtassatok meg, hogy ez még nem az.


2020. aug. 6. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Pedig az. Keress mielőbb segítséget és tedd rendbe a testképedet.
2020. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
89%
Szia! Sajnos ez egyeltalán nem normális..idők kérdése es ez akar az egészséged rovására is mehet. Erdemes lenne felkeresni egy orvost , sokat tud segíteni hidd el.
2020. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nekem volt egy anorexias barátom aki szintúgy számolta a kaloriákat de ő még hánytatta is magát.
2020. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Anorexia. Nem a legsúlyosabb, de nem is a legenyhébb a tüneteid alapján. Minél hamarabb keress fel egy szakembert, akinek ugyanazt elmeséled, amiket nekünk leírtál.


Minden jót kívànok!

2020. aug. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Az biztosan baj, hogy bűntudatod van, ha eszel. A súlyod még szerencsére normális, de jobb lenne már most segítséget kérned.


Nem fogsz a normális mennyiségű édességtől, zsírt is tartalmazó ételtől stb. elhízni. Főleg nem, ha heti 2-3 alkalommal egyórányit sportolsz is. A normális női test része némi zsírtartalék.

2020. aug. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia, sajnos rossz uton haladsz. Ha nem tetszel magadnak, ne vondd meg a testedtol az ertekes tapanyagokat, hanem inkabb tornazz. Nagyon sokat elerhetsz egeszseges taplalkozas mellett. Igy csak artasz es beteg leszel.

Szerintem mondd el a szuleidnek, hogy etkezesi zavarod van, es keressetek fel az orvosodat. Sok sikert kivanok neked, legalabb viszonylag idoben eszrevetted, hogy baj van. Meglatod, minden rendben lesz.

2020. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!