Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » C vitamint vagy inkább multivi...

C vitamint vagy inkább multivitamin tablettát érdemes szedni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 8. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Mindkettőt.

Ilyen járványos időkben a C-vitaminból többet kell szedni, mint amúgy általában.

2020. aug. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem szabad túlzásba vinni, pláne nyáron inkább gyümölcsöt és zöldségféléket kellene fogyasztanod. Az ezekben "mellékesen" lévő egyéb anyagok biztosítják a felszívódást és hasznosulást, míg a tablettákból nem biztos, hogy bármi is beépül. Ha tudsz, napozzál is vagy szedjél D-vitamint, az biztosan hasznos.
2020. aug. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Természetesen eszek zöldségeket nap mint nap,de érdekelt melyiket lenne érdemes vennem
2020. aug. 8. 20:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a Biotech USA Multivitamin for Woment szedem, vagy LifeTakt Vita Active vitaminitalt. Drága mindkettő, de sok jó dolog van bennük, viszont én a napi előírt 2 tabletta helyett(Biotech) csak egyet szedek, mert abban is van elég vitamin meg ásványi anyag, plusz a zöldségekből, gyümölcsökből, halakból is jut a szervezetembe, nem szabad túlzásba sem esni velük. Külön C vitamint én csak ősszel és télen szoktam szedni, akkor sem mindig kell, alapvetően erős az immunrendszerem, 1 éve nem voltam beteg.
2020. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sosetom ***** válasza:

Szerintem erdemes elolvasni a lenkei vitaminokrol szo könyvet vagy segiteseget kerni egy szakitol aki osszeallitja szemelyreszabottan mire van szukseget.

Vitaminok kozul a szintetikus helyett jobb a termeszetes. A lenkei es ugy alapvetoen a legtobb szintetikus. Szerintem jelenleg a yiya a legjobb vitamin magad valogathatod ossze melyik tipusbol milyet szeretnel. Sajnos draga ha egyszerre mi dent megveszel de 2-3 honapra elegendo igy napi szinten nem draga. Erdemes kicsit utana olvasgatni a dolgoknak h ne adagolj tul semmit az se jo.

2020. aug. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Válasz:

normális multivitamin tablettát érdemes szedni, ami a vitaminokat kellő mennyiségben és összetettségben tartalmazza.


Információ:

ilyeneket nem találsz a gyógyszertárban.


A napi minimum 500 mg plusz C vitamin bevitel legyen meg, hogy ne (vagy kevéssé) épüljön le a kollagénháztartásod és az érrendszered!

(normális multivitamin (pl. erősebb Vitaking + napi egy-két-három szem 500 mg-os C vitamin).


Az RDA értékekkel óvatosan! (lobbi van mögöttük)

2020. aug. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Chela Mag 100 (Olimp Sport): ebből sem árt napi egy-két darab a mai pörgős világban.
2020. aug. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!