Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A nevelőapám 175 cm és ehhez...

A nevelőapám 175 cm és ehhez mindössze 54 kg! Inzulinos cukorbeteg. Mivel hízhatna?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy pont a hízlaló, erősítő ételeket nem nagyon eheti meg! Mivel ugye cukorbeteg... Soha életében nem volt egy vastag testalkatú valaki, de ennyire még sosem láttam gyengének és soványnak! Ráadásul most elkapott egy hányásos-hasmenéses vírust, már kikezelték, de lefogyott 56 kg-ról 54-re! :( Valami ötlet?
2010. aug. 4. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A kezelőorvosával meg kell beszélni, hogy emeljen az inzulin adagján és akkor több szénhidrátot tartalmazó ételt ehet. Ráadásul, ha több inzulint ad be magának, attól megnő az éhség érzete is. Amúgy meg a nulla, vagy kevés szénhidrátokat nassolgathatná napközben, mint pl. sajtok, különféle husik. Ne olyannal lakjon jól, aminek kevés a tápértéke.
2010. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem csak a hizlalós ételektől lehet híznia minőségi táplálék is hizlal,a sport pedig izmosít>tömeget növel.Szerintem kórházakban ingyenes a dietetikustól véleményt kérni.
2010. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem írni, hogy alig eszik, mindig étvágytalanságról panaszkodik... :S Annyit eszik, amit mi "bele erőltetünk" anyukámmal.
2010. aug. 4. 15:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor viszont kéne kérni egy teljes kivizsgálást, mert elképzelhető, hogy más betegség is kialakult nála, esetleg vitaminhiánya van stb. Mondjuk nem értem, ha rendszeresen jár ellenőrzésre (mint ahogy a cukorbetegeknek kell is), a kezelőorvosa ezt miért nem veszi észre.
2010. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Járni jár mindig dokihoz, de itt nem valami jó orvosok vannak, ha nem vagy halálos beteg, nem is foglalkoznak veled...tisztelet a kivételnek... :S
2010. aug. 4. 16:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Cukorbetegeknél előnyös a soványság.
2010. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát de ez már kóros soványság!!! Nem vékonyság...:S

Bár most hálistennek megint jobban van, felszedett 2 kg-ot...

2010. aug. 10. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!