Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg annyira egészségtelen...

Tényleg annyira egészségtelen a tej?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen ezt olvasom.. Valóban így lenne? Mi gyerekként napi 1 litert elfogyasztottunk, nem emlékszem hogy bármi gondot okozott volna. Ahogy a joghurt, tejföl, tejszín, teavaj, sajt sem.. Mi a probléma a tejjel?
2020. aug. 20. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ki tudja, össze-vissza írnak mindent, azután egy idő múlva cáfolat, lásd: tojás és koleszterin, vagy vaj, margarin, vagy olaj, vagy zsír, stb. Edd amit a te szervezeted kíván, jólesik s nincs bajod tőle.
2020. aug. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Ennek kapcsán elég megosztott a közvélemény, de azok vannak többen, akik azt mondják, hogy egészséges, és fogyasztják is.

Ez az "egészséges-e" relatív fogalom, és erősen egyénfüggő. A tej annak jó, aki nem érzékeny rá, aki meg igen annak "mérgező" (kicsit túlzok, de okozhat gondokat).


Néhányan azt mondják, hogy tele van hormonokkal, más emlős tejét egyik másik állat sem issza stb. (Mondj valamit manapság, amiben nincs olyan dolog, ami nincs hatással a hormonrendszeredre. Nem tudsz. Alapból is, bármit eszel az befolyásolja a hormonrendszeredet, legyen az csirkemell vagy kenyér.)


Testépítőktől is hallottam már, hogy nem egészségesek annyira tejtermékek, nem is fogyasztják. Ez nekem egy kicsit paradox, mert a sok fehérjét, amiről aztán tényleg nem nagyon tudják, hogy mi van benne, nyugodtan megeszik, és reklámozzák is, de ez csak saját vélemény.


Összességében én azt mondom, hogy egészséges, de nem literszám. Én azt vallom, hogy valamennyire mindenre szüksége van a szervezetnek, de mértékkel. Ebbe a kategóriába tartozik a tej is.

2020. aug. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Naponta megiszom a fél litert.Persze nem a 1.5% osat,mert annak már kevés köze van az igazi tejhez.
2020. aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Alapjába véve nem lenne baj a tejjel, ha nem literszámra innák. Aki nem érzékeny "rá",az miért ne ihatná? Ami a calcium forrást illeti, a legjobban felszívódó a tejben van.


[link]


[link]


[link]


Ajánlom ezt a blogot!

2020. aug. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. Igyál nyugodtan csak ne literszámra. Mindenből mértekkel.
2020. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én utáltam gyerekként a tejet, de nagyanyámék mindig kakaót itattak velem nyaranta reggel-este, amikor náluk voltam. Soha nem volt olyan durva a pollenallergiám, mint akkoriban náluk. Ezt már persze csak felnőtt fejjel tudtam összerakni, mióta a tejtermékeket is teljesen elhagytam, mert rájöttem, hogy ezektől lesz folyton gyulladt a bőröm. És azóta az allergiám se olyan durva, mint fiatalon volt. A gyerekemnél is hasonló a helyzet. Sajnos ő nem csak itthon eszik, úgyhogy kap tejet itt is, ott is, látszik is rajta. Úgyhogy nekünk biztosan nem való a tehéntej semmilyen mennyiségben, pedig amúgy a laktóztól semmi bajunk.
2020. aug. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bhaurora1 ***** válasza:

Tej?

Mi az igazi tej a fő kérdés... A mostaniak a boltból nem azok... Csak por s 1bb mű mesterséges löttyök...É is felfuvodom tőlük, így áttértem a növényi alapú tejtermékekre, kókusz, rizs, mandula stb... próbálj ki sokfélét s döntsd el neked mi a legkönnyebb s ízletesebb stb..

2020. aug. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6. Gyerekkoromban a tehenből kaptuk a tejet. Sosem volt semmi bajom csak megutáltam a tejet mert nem volt finom. Évtizedekig nem ittam. Tizenévesen durvan allergiás lettem pedig akkor már sok éve nem ittam tejet. Most pár éve megint iszom mert nagyon megkívántam valamiért. Erre idén alig jött ki a parlagfű allergiám. Szóval semmi köze a kettőnek egymáshoz
2020. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8: Nálunk meg egyértelműen köze van. Te valószínűleg szerencsésebb voltál a genetikai lottón. És mi nem csak a parlagfűre vagyunk allergiásak.
2020. aug. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Volt aki azt mondta,hogy a hús rákkeltő.

Na,ennél már csak a laposföld "elmélet" húzósabb

2020. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!